Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: ELAMED
 • Stara Cena: 73,50 złCena: 64,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie
  Autor: lic. dypl. hig. stom. Dorota Grzyśka, lic. hig. dent. Michał Kluczkowski, dypl. hig. stom. Anna Nowik, dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, lic. hig. dent. Paulina Radoma, dypl. hig. stom. Natalia Szeląg
  Stron: 164
  Rok: 2015
  Okładka: oprawa miękka
  ISSN: 978-83-61190-80-6

  W obecnych czasach, mimo dynamicznego rozwoju i wzrostu znaczenia wielu dziedzin medycyny, wciąż niezbywalne znaczenie ma szeroko pojmowana profilaktyka.

  W specjalnościach stomatologicznych obserwujemy prężny rozwój technologii sprzętowych, wprowadzane są kolejne generacje materiałów odtwórczych, modyfikowane techniki obrazowania - równocześnie jednak nadal znaczna część społeczeństwa nie stosuje odpowiednich, zalecanych przez lekarzy dentystów, a realizowanych przez asystę i higienistki zabiegów profilaktycznych, co niestety przyczynia się do rozwoju chorób obejmujących zarówno tkanki zęba jak i przyzębie oraz błonę śluzową jamy ustnej, a w smutnej konsekwencji prowadzi do utraty uzębienia oraz rozwoju chorób ogólnoustrojowych.

   "Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie" to książka skierowana do asystentek i higienistek dentystycznych. Napisana w sposób przejrzysty i przystępny dla czytelników, jej treść oparta jest na praktycznej, najbardziej oraz aktualnej wiedzy. Atutem publikacji są także liczne zdjęcia i rysunki.

  Książka przyczyni się z pewnością do poszerzenia oraz zaktualizowania wiedzy wszystkich członków stomatologicznego zespołu medycznego w zakresie profilaktyki stomatologicznej.

   Dlaczego warto zainteresować się tą pozycją:

  - treść książki podparta jest konkretnymi przykładami oraz dużą ilością zdjęć,

  - przemyślany układ rozdziałów, rozbudowana tematyka odnosząca się do większości specjalności stomatologicznych:

  - ortodoncji,

  - imlantologii,

  - periodontologii,

  - gerostomatologii,

  - profilaktyki u dzieci,

  - profilaktyki u kobiet w ciąży

  - profilaktyki u pacjentów obciążonych

  - by ułatwić korzystanie z vademecum, najważniejsze treści zostały zaznaczone w tekście kolorem oraz umieszczone w ramkach

  - książka została wzbogacona o protokoły profilaktyki biofilmu i kamienia nazębnego oraz pacjenta implantologicznego