Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: ELAMED

Tytuł: Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie
Autor: lic. dypl. hig. stom. Dorota Grzyśka, lic. hig. dent. Michał Kluczkowski, dypl. hig. stom. Anna Nowik, dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, lic. hig. dent. Paulina Radoma, dypl. hig. stom. Natalia Szeląg
Stron: 164
Rok: 2015
Okładka: oprawa miękka
ISSN: 978-83-61190-80-6

W obecnych czasach, mimo dynamicznego rozwoju i wzrostu znaczenia wielu dziedzin medycyny, wciąż niezbywalne znaczenie ma szeroko pojmowana profilaktyka.

W specjalnościach stomatologicznych obserwujemy prężny rozwój technologii sprzętowych, wprowadzane są kolejne generacje materiałów odtwórczych, modyfikowane techniki obrazowania - równocześnie jednak nadal znaczna część społeczeństwa nie stosuje odpowiednich, zalecanych przez lekarzy dentystów, a realizowanych przez asystę i higienistki zabiegów profilaktycznych, co niestety przyczynia się do rozwoju chorób obejmujących zarówno tkanki zęba jak i przyzębie oraz błonę śluzową jamy ustnej, a w smutnej konsekwencji prowadzi do utraty uzębienia oraz rozwoju chorób ogólnoustrojowych.

 "Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie" to książka skierowana do asystentek i higienistek dentystycznych. Napisana w sposób przejrzysty i przystępny dla czytelników, jej treść oparta jest na praktycznej, najbardziej oraz aktualnej wiedzy. Atutem publikacji są także liczne zdjęcia i rysunki.

Książka przyczyni się z pewnością do poszerzenia oraz zaktualizowania wiedzy wszystkich członków stomatologicznego zespołu medycznego w zakresie profilaktyki stomatologicznej.

 Dlaczego warto zainteresować się tą pozycją:

- treść książki podparta jest konkretnymi przykładami oraz dużą ilością zdjęć,

- przemyślany układ rozdziałów, rozbudowana tematyka odnosząca się do większości specjalności stomatologicznych:

- ortodoncji,

- imlantologii,

- periodontologii,

- gerostomatologii,

- profilaktyki u dzieci,

- profilaktyki u kobiet w ciąży

- profilaktyki u pacjentów obciążonych

- by ułatwić korzystanie z vademecum, najważniejsze treści zostały zaznaczone w tekście kolorem oraz umieszczone w ramkach

- książka została wzbogacona o protokoły profilaktyki biofilmu i kamienia nazębnego oraz pacjenta implantologicznego