Tom II. Kompendium z anatomii prawidłowej człowieka Nomeklatura: polska, angielska, łacińska - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Tom II. Kompendium z anatomii prawidłowej człowieka Nomeklatura: polska, angielska, łacińska

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: MedPharm
 • Cena: 63,75 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Tom II. Kompendium z anatomii prawidłowej człowieka

  Nomeklatura: polska, angielska, łacińska

  Wydanie I polskie pod redakcja Bohdana Gworysa 

  rok : 2013 

  stron: 388

  oprawa: miękka

  ISBN: 9788378460084

  Kompendium i zeszyt ćwiczeń z anatomii prawidłowej człowieka bazują na najnowszych badaniach naukowych z tej dziedziny.

  Szczególnym walorem podręcznika są szeroko pojęte zagadnienia i terminy z zakresu anatomii klinicznej i kliniki, co znacznie ułatwia ogólne zrozumienie przedmiotu.

  Ponadto zastosowanie w podręczniku najbardziej aktualnej nomenklatury anatomicznej, zarówno łacińskiej, polskiej, ale również- po raz pierwszy w polskim podręczniku- angielskiej, stawia nasze wydanie ponad inne.

  Kompendium zawiera w sobie całkowicie kompletny materiał, wymagany od studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego. Jest również zdecydowanie przydatne ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, studentom pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki

  i zdrowia publicznego.

  Idealnie sprawdza się jako repetytorium z anatomii człowieka w praktyce lekarskiej przed Lekarskim Egzaminem Państwowym.

  Publikacja składa się z 3 zestawów Kompendium + zeszyt ćwiczeń (tom I, II, III) - łącznie 6 publikacji.

  Tom I (kompendium + ćwiczenia) zawiera zagadnienia dotyczące osteologii i syndesmologii. Jest to część wprowadzająca studentów w świat wiedzy anatomicznej, dzięki której mogą zapoznać się z podstawową terminologią medyczną w różnych językach- łacińskim, polskim i angielskim.

  Dzięki dokładnym rycinom, można dostrzec każdy szczegół uwidoczniony na szkielecie.

  Tom II (kompendium + ćwiczenia) obejmuje części miękkie ciała w ujęciu topograficznym . Dokładnie przedstawione są mięśnie, naczynia, nerwy i narządy trzewne głowy i szyi. Precyzyjnie pokazana jest również zawartość jamy klatki piersiowej i jamy brzusznej.

  Tom III (kompendium + ćwiczenia) skupia się przede wszystkim na neuroanatomii, którą powszechnie uważa się za jedną z najsłabiej poznanych gałęzi anatomii, zatem kompendium to jest źródłem informacji, które są niezwykle trudne do zdobycia.