Tom I Tietz. Medycyna Laboratoryjna w praktyce przypadki kliniczne - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Tom I Tietz. Medycyna Laboratoryjna w praktyce przypadki kliniczne

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: MedPharm

Tytuł: Tom I Tietz. Medycyna Laboratoryjna w praktyce przypadki kliniczne

Autor: m.g. Scott, A.M. Gronowski, C.S. Eby 

Stron: 408

Oprawa: miękka

Rok: 2014

ISBN: 978-83-7846-047-3

Klasyka Diagnostyki Laboratoryjnej TIETZ. Przypadki kliniczne.

Wydany po polsku w 2 tomach.Medycyna laboratoryjna jest niezbędnym narzędziem w pracy lekarzy praktyków. Umiejętny wybór metod badan laboratoryjnych i ich prawidłowa interpretacja wpływają na jakość leczenia pacjentów – diagnozę,

rokowanie i długookresowe planowanie terapii.

• Niniejszy podręcznik dostarcza pełnej wiedzy na temat zastosowania nowoczesnej medycyny laboratoryjnej w praktyce, przedstawionej jako zbiór przypadków klinicznych.

• Opisy przypadków zostały uzupełnione o zagadnienia z zakresu diagnostyki układów i narządów, m.in. hematologii, hemostazy, dysfunkcji immunologicznych, diagnostyki molekularnej, czy toksykologicznej.

• Opis każdego przypadku rozpoczyna sie od przedstawienia historii choroby pacjenta oraz wyników badan laboratoryjnych. W dalszej części zostały omówione relacje pomiędzy wynikami, objawami choroby i rozpoznaniem różnicowym. Całość uzupełniona jest opisem fizjopatologii choroby i sposobem leczenia.

• Podręcznik zawiera ponadto informacje na temat zastosowania wielu nowych metod badan laboratoryjnych, nowych sposobów leczenia, aktualnych zaleceń dotyczących prewencji opartej na użyciu laboratoryjnych testów diagnostycznych i nowych algorytmów postępowania w medycynie laboratoryjnej.

• Ponadto zostały przedstawione przykładowe czynniki mające wpływ na powstawanie błędów w procesie analitycznym, jak równiez w fazie niezależnej od tego procesu. Zrozumienie mechanizmów interferencji i ich wpływu na wartość mierzonego parametru pozwala na wyeliminowanie fałszywych wyników i uzyskanie wiarygodnej informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Mamy nadzieje, ze niniejsza książka pozwoli pogłębić wiedze na temat zastosowania medycyny laboratoryjnej opartej na dowodach naukowych w praktyce i będzie przydatna w pracy zawodowej diagnostów laboratoryjnych, patologów i lekarzy.