Starzenie skóry aktualne strategie terapeutyczne - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Starzenie skóry aktualne strategie terapeutyczne

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: MedPharm
 • Stara Cena: 99,00 złCena: 84,15 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Starzenie skóry aktualne strategie terapeutyczne

  Autor: Waldemar Placek 

  Stron: 480

  Oprawa: miękka

  Rok: 2013 

  ISBN: 978-83-7846-004-6

  Książka jest zbiorem najnowszych wiadomości dotyczących mechanizmów i patofizjologii starzenia naturalnego i fotostarzenia skóry ze szczególnym uwględnieniem regulacji przez TGF-β.
  Omówiono tutaj aktualne strategie zapobiegania starzeniu i usuwaniu objawów starzenia.
  Wiadomo, że niedobór estrogenów przyspiesza proces starzenia skóry, a co ciekawe, fotostarzenie pod względem patomechanizmu jest procesem przypominającym pierwszy etap kancerogenezy.
  W drugiej części omówiono aktualne strategie zapobiegania starzeniu i usuwaniu objawów starzenia przy pomocy filtrów przeciwsłonecznych, retinoidów, peelingów i antyoksydantów. Poruszono również problem skóry suchej oraz roli odżywiania, witamin i hormonów w procesie opóźniania objawów starzenia skóry. Niektóre metody stosowane na kontynencie amerykańskim różnią się od przyjętych w Europie, w tym w Polsce, i to należy wziąć pod uwagę przy wyborze metody postępowania.
  Największym atutem książki jest kompleksowe opracowanie zagadnienia patofizjologii procesów starzenia skóry.
  Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla dermatologów, gerontologów oraz całego kręgu zawodów związanych z kosmetyką i kosmetologią.
  Niemniej jednak może być przydatna do zrozumienia wielu mechanizmów związanych ze starzeniem skóry chirurgom plastycznym zajmującym się chirurgią estetyczną, chirurgom onkologicznym wykonującym zabiegi u osób w podeszłym wieku, dietetykom, endokrynologom i wszystkim lekarzom zajmującym
  się zabiegami estetycznymi w zakresie swoich specjalności.