Projektowanie stalowych słupów linii elektroenergetycznych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Projektowanie stalowych słupów linii elektroenergetycznych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 68,17 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Projektowanie stalowych słupów linii elektroenergetycznych

  Autor: Mendera Zbigniew, Szojda Leszek, Wandzik Grzegorz

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.5x24.0cm

  Stron: 418

  ISBN: 9788301188986

  Każdy inżynier zajmujący się projektowaniem konstrukcji słupów i fundamentów napowietrznych linii elektroenergetycznych musi łączyć wiedzę z zakresu: niezawodności konstrukcji, metodologii określania oddziaływań, statyki konstrukcji, kształtowania i wymiarowania konstrukcji stalowych oraz geotechniki. Dodatkowo powinien on posiadać podstawową wiedzę na temat zagadnień energetycznych wpływających na kształtowanie tego typu konstrukcji.
  Niniejsza publikacja przybliża specyficzne zasady projektowania konstrukcji wsporczych linii elektroenergetycznych oraz pomaga zrozumieć współzależności między zapisami obowiązujących norm „europejskich”. Warto podkreślić, że książka bazuje na najnowszych wytycznych w tym zakresie, w tym na nowowprowadzonej normie PN-EN 50341-2-22:2016-04 dotyczącej projektowania linii napowietrznych o znamionowym napięciu powyżej 1 kV.
  Dzięki tej publikacji:
  · dowiesz się jak zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność konstrukcji wsporczych,
  · poznasz specyficzne zasady określania oddziaływań na przewody i słupy oraz reguły tworzenia ich kombinacji,
  · zrozumiesz podstawy teoretyczne określania sił naciągu przewodów i zobaczysz jak zastosować je w praktyce,
  · przeanalizujesz krok po kroku przykład projektowania kratowego słupa i fundamentu linii napowietrznej wysokiego napięcia.
  Książka adresowana jest zarówno do inżynierów projektujących linie elektroenergetyczne, jak i studentów wyższych semestrów studiów na wydziałach budownictwa. Ułatwia ona zapoznanie się ze zmianami wynikającymi z publikacji w okresie ostatnich 3 lat zaktualizowanych europejskich norm projektowania linii elektroenergetycznych.
  Wszystkich zainteresowanych Zachęcamy także do zapoznania się z nową książką Sławomira Labochy i Jarosława Paluszyńskiego „Stalowe słupy powłokowe”.