Preparaty Galenowe - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Preparaty Galenowe

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: MedPharm
 • Cena: 20,32 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Preparaty Galenowe - opr. twarda
  Autor: Janusz Pluta, Dorota Haznar-Garbacz, Bożena Karolewicz, Magdalena Fast
  Rok: 2010 r.
  Ilość stron: 192
  Format: 170x240 mm
  Oprawa: twarda
  ISBN: 978-83-60466-85-8

  Produkcja preparatów leczniczych jest procesem składającym się z wielu etapów, wśród których pierwszym jest z reguły otrzymanie dobrej jakości wyjściowych surowców farmaceutycznych. Działem, który zajmuje się przygotowaniem półproduktów dla sporządzanych w aptece leków recepturowych i wielu leków gotowych jest preparatyka galenowa. Umożliwia ona otrzymanie całego szeregu postaci galenowych, które w dalszym etapie są wykorzystywane do produkcji leków.

  Wymogi jakościowe oraz sposoby przygotowania wielu preparatów galenowych opisano w różnym zakresie w kolejnych wydaniach Farmakopei Polskiej. Informacje o nich oraz o specyfikach nie będących preparatami farmakopealnymi, a używanych w produkcji leków, znalazły się w niniejszej książce.

  Podręcznik jest skierowany do techników farmaceutycznych i studentów farmacji starszych lat studiów, ale będzie również przydatny dla farmaceutów pracujących w aptekach i w przemyśle. Umożliwia bowiem znalezienie danych znajdujących się w różnych, czasem trudno dostępnych, wydawnictwach farmaceutycznych. Jego wartość podnosi również fakt, że informacje, które się tutaj znajdują są oparte w dużym stopniu na obowiązującym od stycznia b.r. VIII wydaniu Farmakopei Polskiej.