Periodontologia współczesna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Periodontologia współczesna

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Med Tour Press International
 • Stara Cena: 200,00 złCena: 195,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Periodontologia współczesna

  Autor: pod red. prof. dr hab. Renaty Górskiej i prof. dr hab. Tomasza Konopki

  Wydanie: I

  Rok: 2013

  Stron: 544

  format: 16,5 x 23,5 cm

  Oprawa: miękka

  ISBN: 978-83-87717-18-6

  Nowoczesne, obszerne opracowanie, które uwzględnia aktualny stan wiedzy dotyczącej etiopatogenezy, epidemiologii, klasyfikacji, profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób jamy ustnej. Istotną, wartą podkreślenia nowością i zaletą książki jest wprowadzenie rozdziałów poświęconych leczeniu ortodontycznemu, protetycznemu, implantologicznemu pacjentów z chorobami dziąseł i przyzębia, jak również przedstawienie związków periodontopatii z chorobami ogólnymi (np. cukrzyca, białaczki, osteoporoza, choroby układu krążenia).
  Autorzy poszczególnych rozdziałów są doświadczonymi nauczycielami akademickimi i klinicystami z różnych ośrodków naukowych (Warszawa, Wrocław, Szczecin, Lublin, Tel Awiw). W pracy skorzystano z obszernego piśmiennictwa zagranicznego i krajowego, dowodów naukowych i wyników badań i własnych doświadczeń.
  Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów stomatologii, ale powinien również spełnić oczekiwania lekarzy periodontologów i lekarzy dentystów ogólnie praktykujących interesujących się współczesną periodontologią. Dodatkowym atutem książki jest zilustrowanie omawianych zagadnień licznymi rycinami, zdjęciami klinicznymi i pantomogramami.