Nanochemia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Nanochemia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Tytuł: Nanochemia

Autor: Cademartiri Ludovico, Ozin Geoffrey A.

Wydanie: 1

Rok: 2016

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 284

ISBN: 9788301168476

Nanochemia w ujęciu interdyscyplinarnym!

Wyzwaniem w nanochemii jest jej różnorodność, dlatego Autorzy – znani na całym świecie specjaliści – stworzyli podręcznik o multidyscyplinarnym charakterze, w którym prezentują nowatorskie podejście dotyczące koncepcji nanonauki i nanotchenologii z chemicznego punktu widzenia. W poszczególnych rozdziałach książki przedstawili najbardziej popularne materiały stosowane we współczesnej nanaochemii:
krzemionkę,
złoto,
polidimetylosiloksan (PDMS),
selenek kadmu (CdSe),
tlenek żelaza
węgiel
W każdym z wyżej wymienionych przypadków, naukowcy koncentrują się na sześciu zagadnieniach kluczowych dla zrozumienia nanochemii, są to: powierzchnia, rozmiar, samoorganizacja, defekty struktury, bionanoukłady i bezpieczeństwo pracy z nanoukładami.
Podręcznik zawiera zagadnienia i problemy do samodzielnego przemyślenia i rozwiązania, starannie dobrane ilustracje, liczne wyjaśnienia, uwagi i definicje stosowanych terminów umieszczone na marginesach tekstu zasadniczego ułatwiają rozumienie przedstawianych zagadnień.

Książka przeznaczona jest dla studentów chemii, fizyki, inżynierii materiałowej, inżynierii biomedycznej ale również biotechnologii i medycyny. Zainteresuje również wszystkich tych, którzy w rozwoju nanotechnologii i nanochemii dostrzegają początek nowej rewolucji przemysłowej.