Zbiór zadań Feynmana wykłady z fizyki - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zbiór zadań Feynmana wykłady z fizyki

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 57,49 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zbiór zadań Feynmana wykłady z fizyki

  Autor: Feynman Richard P., Leighton Robert B., Sands Matthew, Vogt Rochus

  Wydanie: 1

  Rok: 2014

  Format: 20.5x24.5cm

  Stron: 312

  ISBN: 9788301179571

  Ponad czterdzieści lat po pierwszym wydaniu Feynmana wykładów z fizyki zainteresowanie książką nie słabnie. Po raz pierwszy zadania do wszystkich części tego dzieła są zebrane w jednym tomie i opublikowane z (prawie) kompletnym zestawem odpowiedzi.
  Zadania odpowiadają kolejnym tematom wykładanym przez Feynmana, począwszy od mechaniki, poprzez optykę, termodynamikę, elektryczność i magnetyzm, po zagadnienia fizyki współczesnej. W ramach każdego tematu lub działu zadania są ułożone według stopnia ogólności lub trudności. Są to dowody lub uogólnienia, zadania proste, pośrednie, bardziej wyrafinowane i skomplikowane. Dowody i uogólnienia stanowią zazwyczaj uzupełnienie prowadzonych w czasie wykładów rozważań, których wyniki mają być rozumiane i stosowane przez studenta.
  Znaczna część zadań powstała w związku z pierwotnym cyklem wykładów Feynmana. Wiele zostało zaadaptowanych na podstawie problemów egzaminacyjnych. Niektóre zostały sprawdzone i zweryfikowane przez wiele osób.
  Książkę, podobnie jak Feynmana wykłady z fizyki, docenią zarówno studenci, jak i naukowcy oraz wszyscy interesujący się fizyką.

  Informacje na temat Feynmana wykładów z fizyki oraz Zbioru zadań do wykładów można znaleźć na stronie feynman.pwn.pl