Medycyna behawioralna psów i kotów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Medycyna behawioralna psów i kotów

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Medycyna behawioralna psów i kotów

Autorzy: DEBRA F. HORWITZ, DANIEL S. MILLS

Strony: 368

Format: 230 X 277

Oprawa: twarda

ISBN: 9788375794908

Medycyna behawioralna psów i kotów to nowoczesny i przyjazny podręcznik, który odpowiada na potrzeby wielu czytelników. Coraz częściej kwestie związane z zachowaniem zwierząt i troską o ich dobrostan stają się jednym z głównych zagadnień, z którymi lekarze weterynarii spotykają się na co dzień. Problemy behawioralne mogą wpływać na relację pomiędzy zwierzęciem a właścicielem, a jej ochrona powinna stać się integralną częścią nowoczesnej praktyki weterynaryjnej.

W książce omówiono szereg zagadnień – zarówno teoretycznych, na przykład fizjologię strachu czy rodzaje agresji, jak i praktycznych związanych z obserwacją pacjenta, rozpoznawaniem choroby, leczeniem, rokowaniem czy oceną ryzyka. Całość uzupełniają liczne zdjęcia, kolorowe ryciny, schematy oraz protokoły postępowania, dzięki którym łatwiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Na dołączonej do książki płycie zamieszczono praktyczne materiały informacyjne dla właścicieli psów i kotów oraz formularze ułatwiające zebranie wywiadu behawioralnego.  

 

Dowiedz się, jakie są:

  • podstawowe wymogi zdrowia psychicznego i dobrostanu zwierząt towarzyszących
  • zasady szkolenia psów i kotów
  • wzajemne zależności pomiędzy medycyną weterynaryjną i behawioralną
  • najnowsze i kompletne informacje na temat najczęściej występujących zaburzeń zachowania (stresu, fobii dźwiękowych, brudzenia w domu, lęku separacyjnego, zmian związanych ze starzeniem się zwierząt i wielu, wielu innych) oraz metody ich rozwiązywania
  • programy behawioralne dla schronisk
  • sposoby leczenia zaburzeń behawioralnych (farmakoterapia, terapia feromonami oraz terapie alternatywne)

 

Medycyna behawioralna psów i kotów jest doskonałą publikacją omawiającą problemy behawioralne  zwierząt  towarzyszących  z  perspektywy  medycznej, a  także etologicznej i psychologicznej.  Jest to podręcznik adresowany nie tylko do lekarzy weterynarii, mających na co dzień do czynienia z zaburzeniami zachowania u swoich pacjentów, ale także do behawiorystów zwierzęcych, zarówno tych, którzy posiadają wykształcenie medyczne, jak i tych bez niego. Podstawowym walorem publikacji oprócz wieloaspektowego podejścia do problemów behawioralnych zwierząt są jasne algorytmy diagnozowania podłoża problemów behawioralnych, praktyczne sposoby postępowania ze zwierzętami i ich właścicielami oraz materiały dodatkowe w postaci kwestionariuszy diagnostycznych i ulotek informacyjnych dla właścicieli psów i kotów. 
Książka powinna zainteresować także szersze grono odbiorców poświęcających się pracy z psami i kotami – trenerów psich sportów, instruktorów szkolących psy, osoby zawodowo sprawujące opiekę nad zwierzętami – oraz studentów weterynarii i nauk o zwierzętach. 
Polecam z pełnym przekonaniem.

Andrzej Kłosiński
behawiorysta zwierząt, psycholog, 
dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska