Leczenie polem elektromagnetycznym - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Leczenie polem elektromagnetycznym

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: MedPharm

Tytuł: Leczenie polem elektromagnetycznym
Autor: Pierre Laget i wsp.
Wydanie: Wydanie I polskie, pod red. Krystyny Opalko
Rok: 2009 r.
Ilość stron: 260
Format: 164x232 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-60466-75-9

Fale magnetyczne, które długo były traktowane jako siły nadprzyrodzone obecnie jawią się jako konsekwencja energii kwantów.

Niewidzialne, elektrycznie spolaryzowane cząstki o potężnej sile od dawna fascynują wielu naukowców. Są one przedmiotem badań fizyków, matematyków, biologów oraz specjalistów medycyny nuklearnej. Z punktu widzenia człowieka istotne jest, że działają one bez przerwy poprzez potencjały elektromagnetyczne w narządach naszych organizmów. Prawidłowo wykorzystana energia tych cząstek może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Współczesna nauka dowiodła, że pola magnetyczne wewnątrz - i zewnątrz- cząsteczkowe istnieją we wszystkich naszych komórkach i enzymach i działają poprzez jony. Cząsteczki będące w stanie wibracji elektronicznych wyposażone w tę samą energię w różnej formie zasilają „koło napędowe mechanizmu” komórki.

Na wszystkich więc poziomach ustroju żywego organizmu termodynamika dipoli uczestniczy w „tańcu życia”. Każdego dnia multidyscyplinarne badania odkrywają liczne aspekty ich metamorfozy.

Współczesne zdobycze biofizyki, począwszy od jądrowego rezonansu magnetycznego, aż do magnetoterapii zmiennym polem, stanowią nadzwyczajny przełom, który wzbogaca możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

Trwający obecnie okres intensywnej wymiany idei wzywa do otwartej refleksji, do zbiorowej pracy, do badania nowych horyzontów, do syntezy dokonanego już postępu, którego celem jest leczenie osób dotkniętych chorobami zwyrodnieniowymi, takimi jak artroza, miażdżyca tętnic, choroba Parkinsona. Pacjenci cierpią w milczeniu, a medycyna ma do dyspozycji praktycznie jedynie środki objawowe.

Leczenie polem elektromagnetycznym ma w obliczu tych wyzwań ogromną przyszłość.