Intensywna terapia dorosłych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Intensywna terapia dorosłych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Makmed
 • Stara Cena: 298,00 złCena: 89,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Intensywna terapia dorosłych 

  Autor: Zbigniew Rybicki

  Wydanie: II

  Wydawca: Makmed

  Rok wydania: 2009 

  ilość stron: 784

  format: 21,4 x 30 cm

  oprawa: twarda

  ISBN: 978-83-927780-4-2

  Podstawowym źródłem, z którego czerpałem informacje do książki były dwa wiodące czasopisma: europejskie "Intensive Care Medicine" i amerykańskie "Critical Care Medicine".
  Spośród olbrzymiej ilości wiadomości dostępnych w literaturze medycznej starałem się wybrać te o największej przydatności klinicznej, poparte rekomendacjami, jak również ciekawe z punktu widzenia naukowego oraz te, które znalazły się w opozycji do przyjętych ogólnie schematów.

  Podręcznik skierowany jest głównie do anestezjologów, ale jestem przekonany, że zawarta w nim wiedza będzie przydatna także lekarzom zajmującym się medycyną ratunkową, jak również tym wszystkim, którzy w poszczególnych specjalnościach, takich jak chirurgia, neurochirurgia, neurologia, onkologia, kardiologia zajmują się intensywną opieką medyczną.

  Książka jest swego rodzaju pożegnaniem, które zbiega się ze zmniejszeniem aktywności zawodowej, co wiąże się z upływem czasu. Jestem przekonany, iż wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie. Mam więc taką nadzieję, że to co zostało napisane odebrane zostanie jako wartościowe - poszerzy wiedzę dotyczącą intensywnej terapii i ułatwi podejmowanie decyzji terapeutycznych, z czego będę miał olbrzymią satysfakcję, tym sposobem bowiem będę czuł się wciąż przydatny."
  Prof. Zbigniew Rybicki

  - drugie, całkowicie uaktualnione wydanie
  - każdy rozdział gruntownie zmieniony i uzupełniony o 30-40% nowych informacji
  - zachowano układ z poprzedniego wydania
  - zupełnie nowy rozdział o problemach kardiologicznych
  - od nowa napisany rozdział o zakażeniach