Indywidualna cefalometria - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Indywidualna cefalometria

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Med Tour Press International
 • Stara Cena: 82,00 złCena: 74,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Indywidualna cefalometria

  Autor: prof. Dietmar Segner, prof. Asbjørn Hasund

  Wydanie: 2

  Rok: 2015

  Stron: 144

  Format: 16,5 x 23,5 cm

  Oprawa: miękka

  ISBN: 978-83-87717-23-0

  Książka pokazuje, jak dzięki zastosowaniu prostych matematyczno-statystycznych zależności można ustalić wyraźne związki na podstawie indywidualnych danych pacjenta. Przedstawiona analiza jest przejrzysta i daje możliwość sprawdzenia zmienności tych metod. Zastosowano wyłącznie powszechne i łatwo mierzalne zmienne, świadomie rezygnując ze skomplikowanych konstrukcji przy definiowaniu zarówno punktów referencyjnych, jak i niestałych linii referencyjnych.
  Po przeglądzie danych technicznych przy wykonywaniu cefalometrycznych zdjęć rtg. zostały zdefiniowane i opisane punkty referencyjne. Następnie opisano sposoby pomiaru zmiennych oraz posiadane przez nie wartości kliniczne. W końcu szczegółowo przedyskutowano oceny zmierzonych wartości i indywidualizację norm. Omówione zostało również znaczenie wzrostu dla analizy cefalometrycznej. Na zakończenie przedstawiono zasady analizy na podstawie przykładów klinicznych.

  Podręcznik „Indywidualna cefalometria” pomoże Czytelnikom w zrozumieniu zasad analizy cefalometrycznej oraz jej roli w dokładnym diagnozowaniu.