Farmakologia dla zawodów pielęgniarskich - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Farmakologia dla zawodów pielęgniarskich

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: MedPharm
 • Cena: 76,50 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Farmakologia dla zawodów pielęgniarskich

  Autor: Beat Schmid / Petra Strub / Andrea Studer 

  Rok: 2013 r.

  Stron: 390

  format: 165x240 mm

  oprawa: miękka

  ISBN: 978-83-7846-006-0

  Niniejszy podręcznik jest obecnie najbardziej aktualną, dostępną w Polsce pozycją wydawniczą, omawiającą temat farmakologii w zawodach pielęgniarskich. Jest przeznaczony nie tylko dla uniwersyteckich szkół pielęgniarskich, lecz może także stanowić kompendium dla studentów medycyny i lekarzy praktyków.

  Książka spełnia wysokie wymagania pod kątem merytorycznym, […] przedstawia informacje na temat leków oraz farmakoterapii w kontekście zmian patofizjologicznych oraz często omawianych na poziomie molekularnym, stwierdzanych w różnych jednostkach chorobowych.

  Należy zatem podkreślić walory dydaktyczne tego podręcznika, w którym duża część materiału zawarta jest w licznych tabelach, na rycinach i wykresach, a na końcu każdego rozdziału znajduje się zestawienie pytań i zagadnień, które pomogą korzystającym z niego studentom, w przyswojeniu i uporzadkowaniu informacji, ale również wykładowcom w przygotowaniu wykładu i przeprowadzaniu sprawdzianów wiedzy studentów, a także w syntetycznym zestawieniu omawianych tematów.

  Jest to więc pozycja wydawnicza w pełni zaspokajająca oczekiwania merytoryczne i dydaktyczne społeczności akademickiej, w edukacji zawodów pielegniarskich w dziedzinie farmakologii i podstaw farmakoterapii.

  Prof. zw. dr hab. med. Józef Prandota