Ćwiczę, myślę, rozwijam się. Trening mowy i myślenia u dzieci z zaburzeniami komunikacji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ćwiczę, myślę, rozwijam się. Trening mowy i myślenia u dzieci z zaburzeniami komunikacji

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
 • Cena: 85,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Ćwiczę, myślę, rozwijam się. Trening mowy i myślenia u dzieci z zaburzeniami komunikacji

  Autor: Katarzyna Knopik

  Stron: 128 kart w 4 blokach + 9

  Oprawa: kartonowa

  Rok: 2017

  ISBN: 9788365669131

  Karty pracy z serii Ćwiczę, myślę, rozwijam się. Trening mowy i myślenia u dzieci z zaburzeniami komunikacji to zestaw ćwiczeń ogólnorozwojowych, wspomagających rozwój i rozumienie mowy. Zadania rozwijają umiejętności wzrokowe, grafomotoryczne, sekwencyjne, słuchowe i językowe, pamięć oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

  Karty pracy powstały z myślą o nauczycielach i terapeutach pracujących z dziećmi mającymi trudności w nabywaniu i rozumieniu mowy. W sumie kart pracy jest 128 w 4 blokach plus 9 tekturowych (labirynty i karty typu 'wskaż różnice').

  Publikację można wykorzystywać jako pomoc edukacyjną w szkołach specjalnych, oddziałach integracyjnych, na zajęciach logopedycznych i rewalidacyjnych. Karty mogą również wykorzystywać rodzice do pracy z dziećmi w domu.
  Przedział wiekowy można określić na ok. 3 do ok. 8 lat - w zależności od tego, jak funkcjonuje dziecko.

  Podoba mi się to, że w zeszytach znajdziemy na równi ćwiczenia kolorowe jak i czarno-białe. Dzięki temu materiał nie jest jednostajny, a przy tym drugim rodzaju ćwiczeń, dziecko ma okazję na samodzielne kolorowanie. I tu właśnie dochodzimy do kolejnej sprawy. Nabywając ten pakiet, nastawcie się, że nie wystarczy Wam ołówek do wypełniania ćwiczeń. Nic z tych rzeczy. Musicie przygotować jeszcze dodatkowo: plastelinę, bibuły, klej, nożyczki, kolorowe piórka czy suche liście, farby, wodę, watę, kolorowe spinacze, ryż, kaszę, piasek i wiele innych. Zaskoczeni? To właśnie cała autorka – zadania pomyślane są tak, aby były jak najbardziej kreatywne i urozmaicone dla dziecka. 

  (...)
  Zadania zawarte w zeszytach ćwiczą bardzo wiele umiejętności dziecka. Znajdziecie tam więc ćwiczenia narracji (ilustracje do opowiedzenia, układanie historyjek obrazkowych), czytania/ słuchania ze zrozumieniem, analizy wzrokowej (np.: łączenie jednakowych obrazków w pary, składanie obrazków z części, ), słuchu fonemowego, ćwiczenia lewopółkulowe (eliminacja ze zbioru, kontynuowanie i uzupełnianie sekwencji tematycznych, szeregowanie), ćwiczenia myślenia logicznego i analitycznego, relacji przestrzennych (ćwiczenia przyimków), mnóstwo ćwiczeń angażujących małą motorykę (wycinanie, naklejanie, wypełnianie, kolorowanie, łączenie kropek, zamalowywanie).
  (...)

  Komu poleciłabym tę pozycję? Myślę, że przede wszystkim rodzicom, których dzieci mają kłopoty z komunikacją. Poleciłabym ją z kilku powodów.

  Wszystko jest zebrane w jedną całość – często rodzice szukają osobno książeczek z ćwiczeniami sekwencji, osobno z ćwiczeniami np.: grafopercepcji. Tutaj macie cały wachlarz ćwiczeń.
  Różnorodność treści – każde ćwiczenie jest inne. Nie powtarzają się obrazki, ani żadne elementy. Są coraz to nowe ilustracje, słowa, polecenia.
  Inspiracja do ćwiczeń samodzielnych i wymyślania innych zadań w domu – nie ma tygodnia, abym nie otrzymała maila z pytaniem o praktyczne wskazanie jak wykonać ćwiczenie np.: sekwencji. Tutaj macie kawę na ławę.
  Mnóstwo okazji do ćwiczeń językowych – opowiadanie, słuchanie, czytanie, odpowiadanie, ćwiczenia gramatyczne, poznawanie nowych słów – buzia się nie zamyka ????
  Ćwiczenia dają dziecku bardzo dużą możliwość samodzielnego działania i kreatywności, dla mnie to bardzo ważne.

  Fragment recenzji Magdaleny Rybki
  opublikowany na blogu Gabinet Logopedyczny RYBKA
  Pełny tekst tutaj

   

  Kiedy w moje ręce trafiły karty pracy Ćwiczę, myślę, rozwijam się. Trening mowy i myślenia u dzieci z zaburzeniami komunikacji autorstwa Pani Marzeny wiedziałam, że nie będzie to kolejny zeszyt ćwiczeń z zadaniami, że nie będą to zwyczajne karty pracy stworzone według norm i schematów działania w przypadku zaburzeń komunikacji. Wiedziałam, że teczka którą trzymam w ręku to przemyślana w każdym calu, dopracowana z dbałością o najmniejszy szczegół, wypracowana metodą prób i błędów, a przede wszystkim stworzona z miłości do dziecka realna pomoc dla rodziców, logopedów, terapeutów i nauczycieli. Nie myliłam się.
  (...)
  Co znajdziemy w środku uroczej fioletowej teczki? Cztery bloki tematyczne na każdą z pór roku, wypełnione materiałem do różnego rodzaju ćwiczeń językowych oraz ogólnorozwojowych, angażujących i mocno aktywizujących dziecko oraz rodzica do działania. Każdy z zestawów zbudowany jest w oparciu o powtarzający się schemat: duży obrazek tematyczny – o którym dziecko może opowiadać, opisywać kogo i co widzi, zadawać pytania, słuchać treści opowiadanych przez opiekuna czy budować własne wypowiedzi w oparciu o temat rysunku.
  (...)
  Każdy z czterech bloków – celowo używam takiego sformułowania, ponieważ karty sklejone właśnie w formie bloku, są łatwe do wyrywania i wielokrotnego powielania – oscyluje wokół tematu jednej pory roku. Praca z materiałem tematycznym jest bardzo przyjemna, nawiązując do obecnej aury można przy okazji ćwiczeń namacalnie pokazać dziecku wiele miejsc, zjawisk, rzeczy, czynności, a jak wiadomo to, czego możemy realnie i bezpośrednio doświadczyć zostaje w naszej pamięci najdłużej.

  Fragment recenzji Katarzyny Knopik
  opublikowany na blogu LoogoMOWA Pracownia Logopedyczna