Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
 • Stara Cena: 79,90 złCena: 71,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu

  Autor: Kamil Kupiec, Lucyna Jankowska-Szafarska, Beata Suligowska, Roman Kara

  ISBN: 978-83-65669-14-8

  Rok: 2017

  Z Wprowadzenia

   

  Mają Państwo przed sobą książkę, która przedstawia szeroki wachlarz problemów: od teorii jąkania, przez opis metod terapeutycznych, do opowieści o historii Klubów J w Polsce. Zupełnie unikatową częścią książki są osobiste relacje ludzi żyjących „z zacięciem”. Takiej książki dotychczas w polskiej literaturze przedmiotu nie było. Jest również jedną z bardzo niewielu w skali świata.

  Z Przedmowy dr nauk hum. Aldony Grzybowskiej

   

  Książka Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu to fascynujący zbiór tekstów na temat jąkania i konsekwencji, jakie niesie ono dla życia osoby jąkającej się. O pięknie tej pozycji stanowi różnorodność artykułów, dotykających przeróżnych spraw związanych z jąkaniem. Począwszy od opracowań naukowych zawierających istotne wyniki badań nad jąkaniem, poprzez praktyczne opisy różnych metod stosowanych w terapiach, aż do osobistych wyznań osób jąkających się, ukazujących ich uczucia i aktywności, które podejmują w ruchu samopomocowym.

  Z mojej własnej perspektywy książka jest szczególnie zajmująca właśnie w tym ostatnim aspekcie – dokumentuje wyjątkowe zalety, jakie niesie ze sobą zorganizowany ruch wsparcia dla osób dotkniętych jąkaniem. Aczkolwiek uważam, że wszystkie części tej publikacji będą niezwykle cenną lekturą dla każdego, kto chciałby dogłębnie poznać, czym jest życie z jąkaniem.

  Benny Ravid – założyciel i honorowy przewodniczący
  Izraelskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się (Israel
  Stuttering Association – AMBI), a także przewodniczący
  Międzynarodowego Stowarzyszenia Osób Jąkających się
  (International Stuttering Association – ISA) w latach 2007–2010.

   

  O okładce "Życia z zacięciem" - autorka Katarzyna Macios (pełny tekst na blogu TUTAJ)

  Fotografia ogłoszenia zamieszczonego na drzewie. Ogłoszenia, z którego można coś zerwać, wyrzucić, zachować lub komuś dalej przekazać. Tylko jakie na nim powinny się znaleźć hasła? Nad tym dumał już cały zespół redakcyjny. Lucyna, Beata, Kamil, Roman. Praca nad tak sporym projektem weryfikuje przyjaźnie i sympatie, bowiem zaczyna się ludziom ufać, wierzyć “na słowo”, oczekiwać zrealizowania obietnic oraz samemu też wykazywać się prawdomównością i odpowiedzialnością. Cieszę się, że po wydaniu tej książki jesteśmy jeszcze bliżej, znamy się lepiej i razem odczuwamy siłę, płynącą z samopomocy osób jąkających się.

   

  Patronat nad publikacją sprawują Centrum Logopedyczne oraz Polski Związek Logopedów.

   

  Recenzja autorstwa Magdaleny Mazur – neurologopedy, surdologopedy, dyrektor Centrum Neuroterapii i Neurorehabilitacj NSL w Gorzowie Wielkopolskim.

  Nie ma drugiej takiej książki. Jest cenna dla terapeutów (opiekujących się osobami dotkniętymi jąkaniem), dla ich rodzin oraz dla nich samych. Przedstawiony w niej zakres problemów jest niezmiernie szeroki. Jest to ewenement w literaturze tematu – po raz pierwszy spotykamy się z problemem jąkania dorosłych ludzi opisanym przez nich samych. Zapraszają oni czytelnika do poznania swojego życia – historii egzystencji z problemem niepłynności mówienia. Na kanwach autobiograficznych esejów ukazują świadectwa i inspiracje.

  Książka Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu ukazuje teoretyczne i pragmatyczne aspekty jąkania. Prezentowane treści dotykają problemów wczesnej interwencji logopedycznej oraz pracy z dorosłym jąkającym się pacjentem. Autorzy omawiają kolejne etapy terapii, co stanowi cenną wskazówkę dla logopedów oraz studentów logopedii.

  Wachlarz opisanych metod i programów terapeutycznych stanowi atut publikacji.

  Autorzy podkreślają wagę zmian i postępów terapeutycznych zależnych także od samego jąkającego się, pomagając mu przejść przez kolejne etapy osiągnięcia zamierzonego celu. Zarówno logopedzi, jak i psycholodzy, bajkoterapeuci, behawioryści, neuroterapeuci, pedagodzy i psychoterapeuci znajdą tu inspiracje do terapii i mnóstwo praktycznych przykładów.

  Wartością prezentowanego podejścia jest pokazanie niezwykle ważnego obszaru, jakim jest funkcjonowanie dziecka z niepłynnością mowy w rodzinie i szkole. Na uwagę zasługuje też bogata bibliografia.
  Zaskakuje tu zupełnie nowa perspektywa, a mianowicie ukazanie korzyści płynących z grupowych terapii dzieci i dorosłych oraz z zrzeszania się w grupy wsparcia i samopomocy osób jąkających się.
  Czytelnik otrzymuje vademecum wiedzy o ludziach jąkających się z holistycznym podejściem do ich terapii i codziennego życia. Książka wypełnia lukę w dotychczasowej literaturze – polskiej i zagranicznej. Polecam jej lekturę.