Chemia w kosmetyce i kosmetologii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chemia w kosmetyce i kosmetologii

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: MedPharm
 • Cena: 110,84 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Chemia w kosmetyce i kosmetologii

  Autor: Zenon Sarbak Barbara Jachymska-Sarbak Agnieszka Sarbak 

  Rok: 2013

  Stron: 420

  Oprawa: miękka

  ISBN: 9788378460213

  Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na różnorodne preparaty kosmetyczne, które są obecnie dostępne nie tylko w drogeriach, ale także w aptekach i marketach. Większość z nich zaopatrzona jest w mało czytelne etykiety, które mają podać skład kosmetyku, sposób użycia i datę przydatności. Aby nie ulegać chwytom marketingowym należy posiąść podstawową wiedzę o preparatach kosmetycznych ich komponentach i mechanizmie działania na poszczególne partie naszego ciała. Z tego powodu obowiązkowym przedmiotem w szkołach kosmetycznych jest chemia kosmetyczna. W ciągu ostatniej dekady pojawiło się na rynku niewiele podręczników z tego zakresu. Wyraźnie odczuwalny jest brak publikacji, która stanowiłaby podstawę do nauki nie tylko zabiegów kosmetycznych, ale szerzej - kosmetologii. Kosmetologia wymaga bowiem dobrej znajomości biologii, dermatologii, farmakologii, fizjologii oraz profilaktyki chorób, a także chemii komponentów i preparatów kosmetycznych. Zadania te spełnia niniejszy podręcznik, który w sposób kompleksowy, zwięzły i zgodny z aktualnymi trendami umożliwia zdobycie wiedzy w tym zakresie.
  W pierwszych pięciu rozdziałach przedstawiono podstawowe informacje z chemii i biochemii tak, żeby dobrze łączyły się z dalszą treścią dotyczącą preparatów.
  Książa przeznaczona dla studentów szkół kosmetycznych (chociaż zakres materiału przekracza ramowy czas zajęć), a także kierunków pośrednich, doktorantów wymienionych kierunków, instytutów naukowo-badawczych, laboratoriów i wytwórni kosmetyków.