Chemia nieorganiczna, Tom II Analiza ilościowa i preparatyka chemiczna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chemia nieorganiczna, Tom II Analiza ilościowa i preparatyka chemiczna

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: MedPharm
 • Cena: 78,54 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Chemia organiczna, Tom II Analiza ilościowa i preparatyka chemiczna

  Autor: Eberhard Schweda 

  Redaktor : Franciszek Buhl 

  Rok: 2014 

  Stron: 432

  Oprawa: miękka

  ISBN:978-83-7846-031-2

  Chemia Nieorganiczna autorów: Jander/Blasius to podstawowy podręcznik na studiach chemicznych i innych z zakresu nauk przyrodniczych w Niemczech. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu polskie tłumaczenie tej książki.

  Chemia Nieorganiczna tom II Analiza ilościowa i preparatyka chemiczna to kontynuacja wydanego w marcu 2014 tomu I Wprowadzenie i analiza jakościowa.

  W tomie II Chemii Nieorganicznej omówiono następujące tematy:

  Podstawy wiedzy – podstawowe pojęcia chemiczne: układ okresowy pierwiastków/chemia związków jonowych i typy wiązań chemicznych/równowaga kwasowo - zasadowa, równowaga chemiczna, prawo działania mas i iloczyn rozpuszczalności/utlenianie i redukcja/obliczenia, stechiometryczne/chemia, związków kompleksowych i układów koloidalnych /nazewnictwo.

  Analiza ilościowa: metody rozdzielania substancji, oznaczenia analityczne i przyrządy laboratoryjne/metody grawimetryczne i miareczkowe/rozdzielanie analityczne/metody elektroanalityczne i optyczne/analiza gazowa/kontrola jakości produktów technicznych.

  Chemia preparatywna: przyrządy laboratoryjne i technika pracy/przepisy syntetyczne dla gazów, metali, tlenków, związków nadtlenkowych, siarczków, azotków, kwasów i zasad, soli, związków kowalencyjnych, estrów, alkoholi, eterów, związków kompleksowych i układów koloidalnych.

  Treść książki zamyka rozdział poświęcony bezpieczeństwu pracy i utylizacji odpadów laboratoryjnych.