Aromaterapia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Aromaterapia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: MedPharm

Tytuł: Aromaterapia
Autor: Marion Romer.
Wydanie: Wydanie I polskie, pod red. Władysława S.Bruda
Rok: 2009 r.
Ilość stron: 178
Format: 162x213 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-60466-65-0

Aptekarka i doświadczona aromaterapeutka - Marion Romer - w oparciu o naukowe dane opisuje pochodzenie, pozyskiwanie, skład, jak również działania i skutki uboczne ponad 70 popularnych olejków eterycznych. Autorka udziela ponadto cennych rad odnośnie ich zastosowania terapeutycznego.

 
Skuteczność działania olejków eterycznych została potwierdzona licznymi badaniami. Zachęcamy Państwa do poznawania bogactwa aromatów i ich dobroczynnego działania.

 

Książka Marion Romer dobrze wpisuje się w braki na rynku jako kompendium wiedzy na temat olejków eterycznych. Jej niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim prostota i przystępność podawanych informacji, ograniczone do niezbędnego minimum opisy pochodzenia, otrzymywania, a także właściwości olejków i ich składników. Tak jak wielu autorów specjalizujących się w aromaterapii. Wiedza zaczerpnięta z książki Marion Romer pozwoli jej Czytelnikom właściwie ocenić informacje zawarte w programach czy tekstach reklamowych wielu wyrobów rynkowych, w których, nie zawsze zgodnie ze sztuką aromaterapii, a często i ze zdrowym rozsądkiem, stosuje się i reklamuje olejki eteryczne lub jako aromaterapię promuje się stosowanie syntetycznych kompozycji zapachowych.

Dr Iwona Konopacka-Brud, Prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego