Żywienie i suplementacja w sporcie rekreacji i stanach chorobowych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Żywienie i suplementacja w sporcie rekreacji i stanach chorobowych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: AWF Katowice

Tytuł: Żywienie i suplementacja w sporcie, rekreacji i stanach chorobowych

Autorzy: Adam Zając Grzegorz Zydek Stanisław Poprzęcki Miłosz Czuba Artur Gołaś Małgorzata Michalczyk Bożena Boruta-Gojny 

Rok: 2014

Oprawa: miękka foliowana

Stron: 410 

Wymiary: 210 x 300 mm,

ISBN: 978-83-64036-31-6

Nasza książka dotyczy przede wszystkim przeglądu informacji naukowych na temat żywienia i jego roli w sporcie i zdrowiu. Sądzimy, że to co jest ważne w żywieniu sportowców, dotyczy także ogólnej populacji. W jednym i drugim przypadku ważne jest zdrowie. Główne makroskładniki żywności w postaci białek, węglowodanów i tłuszczów oraz makro i mikroelementów są niezbędne zarówno dla ciężko trenującego zawodnika, jak i osoby trenującej rekreacyjnie.
Niniejsze opracowanie kierowane jest między innymi do ludzi sterujących procesem treningowym i może służyć, jako przewodnik w planowaniu i realizacji diety nie tylko dla sportowców. Ponadto ma promować zdrowie poprzez propagowanie aktywności fizycznej oraz informować o zaleceniach żywieniowych dla poszczególnych dyscyplin sportowych. Stosowana dieta wraz z dozwolonym jej uzupełnianiem suplementami oraz właściwym treningiem ma zapewnić progresję wyników sportowych i szybką odnowę po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Nieodpowiednia dieta prowadzi wprost do zaburzeń funkcjonowania organizmu, co ma związek z ograniczeniem produkcji energii, ogólnym osłabieniem organizmu, a nawet zasłabnięciem.