Zoologia. T. 1, cz. 1 Nibytkankowce - pseudojamowce - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zoologia. T. 1, cz. 1 Nibytkankowce - pseudojamowce

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PWN
 • Stara Cena: 99,00 złCena: 76,92 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zoologia. T. 1, cz. 1 nowe wydanie Nibytkankowce - pseudojamowce

  Autor: Czesław Błaszak

  Wydanie: drugie

  Rok: 2013

  Oprawa: miękka

  Stron: 442

  ISBN: 978-83-01-17335-7

  Nowoczesne kompendium świata zwierząt!

  Pierwszy z 3 tomów wyjątkowego i nowoczesnego podręcznika zoologii systematycznej, opisującego różnorodność świata zwierząt. Treść podana jest w porządku systematycznym opartym na filogenezie, z uwzględnieniem najnowszych badań molekularnych.

  Ze względu na ogrom materiału tom I został podzielony na 2 części.
  Część 1 obejmuje wielokomórkowe organizmy zwierzęce, od najprymitywniejszych nibytkankowców do pseudojamowców.
  Część 2 zawiera typy bezkręgowych wtórnojamowców (oprócz stawonogów).

  W części 1 tomu 1 obok ogólnej charakterystyki świata zwierząt zostały przedstawione najbardziej uznawane hipotezy pochodzenia tego królestwa. Nowością w stosunku do dotychczasowych podręczników akademickich (również zagranicznych) jest przedstawienie i porównanie aktualnie najczęściej przyjmowanych 3 systemów filogenetycznych (hipotez: jam ciała, Ekdyzonu i Spiralia). Czytelnik może nie tylko porównać przedstawione systemy filogenetyczne, ale ma możliwość ich wyboru.

  W systematyce uwzględniono wszystkie dotychczas poznane grupy systematyczne. Zwrócono szczególną uwagę na gatunki zwierząt mające znaczenie w życiu i gospodarce człowieka, a zwłaszcza pasożyty i gatunki przenoszące groźne choroby.

  W części 1 położono szczególny nacisk na grupy mające olbrzymie znaczenie chorobotwórcze, takie jak: tasiemce, przywry i nicienie. Dla wszystkich najważniejszych gatunków dla człowieka i gospodarki (hodowla zwierząt i roślin) w tych grupach omówiono dokładnie rozwoje zapoznające czytelnika z najważniejszymi momentami, w których człowiek może się zarazić tymi groźnymi pasożytami. Konstrukcja tych rozdziałów jest taka, aby mogła być w całości wykorzystana przez studentów medycyny, weterynarii w trakcie studiów nad pasożytami człowieka, zwierząt i roślin.

  Szeroki zakres opracowania oraz uwzględnienie najnowszych danych dają w efekcie dzieło na najlepszym światowym poziomie.

  Podstawowy podręcznik dla studentów: biologii, biotechnologii, ekologii, ochrony środowiska, medycyny, weterynarii, zootechniki, leśnictwa, rybactwa. Ta nowatorska publikacja zainspiruje również doktorantów, pracowników naukowych uniwersytetów i placówek PAN do pogłębiania wiedzy zoologicznej. Dla wykładowców szkół wyższych będzie to podręcznik pozwalający na wybranie elementów potrzebnych do przygotowania wykładów kursowych z zoologii, ekologii, ochrony przyrody. Po książkę tę sięgną nie tylko profesjonaliści, ale wszyscy pragnący poszerzyć wiadomości o zwierzętach.