Zofenopril - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zofenopril

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medical Education
 • Cena: 14,50 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytył: Zofenopril

  Autor: Marcin Grabowski, Andrzej Cacko

  Stron: 72

  Oprawa: miękka

  Rok: 2013

  ISBN: 978-83-62510-50-4

  Aktualnie w Polsce stosujemy standardy leczenia nadciśnienia tętniczego z 2011 r. opracowane przez ekspertów Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (PTNT). Jest to aktualizacja dokumentu z 2008 r., opartego w ogromnej mierze na rekomendacjach Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. (...)
  Gdy niniejsza książka była na etapie końcowych przygotowań do wydania, zostały opublikowane nowe rekomendacje leczenia nadciśnienia tętniczego według Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC, European Society of Cardiology) i Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (ESH, European Society of Hypertension). (...)
  Zdaniem autorów dokumentu ESC/ESH ważnym elementem farmakoterapii nadciśnienia tętniczego są preparaty złożone. Kombinacja leków w jednej tabletce ułatwia pacjentom przestrzeganie zaleceń lekarskich i poprawia kontrolę ciśnienia tętniczego. Obecnie dostępne są preparaty złożone zawierające nawet trzy substancje czynne. Z uwagi na współwystępowanie nadciśnienia tętniczego i innych czynników ryzyka chorób układu krążenia (np. dyslipidemii) korzystna może się okazać tabletka wielolekowa (polypill), w której oprócz kombinacji leków hipotensyjnych znajdzie się statyna i kwas acetylosalicylowy (w dawce kardiologicznej)