Zmiany skórne w chorobach ogólnoustrojowych Tom 2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zmiany skórne w chorobach ogólnoustrojowych Tom 2

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: CZELEJ
 • Stara Cena: 99,00 złCena: 83,16 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zmiany skórne w chorobach ogólnoustrojowych. Tom 2

  Autor: pod redakcją Andrzeja Kaszuby

  Format: A4

  Objętość: 254

  Oprawa: Twarda

  ISBN: 978-83-7563-250-7

  Książka interdyscyplinarna i pionierska na polskim rynku dermatologicznym.


  Dermatologia jest bardzo szeroką dziedziną wiedzy, wywodzącą się z interny, która w ciągu ostatnich dziesięcioleci wyraźnie zmieniała swoje oblicze, rozwijając się zarówno w aspekcie naukowym, jak i klinicznym. O jej postępach decyduje nie tylko rozwój dyscyplin podstawowych, takich jak: biologia molekularna, genetyka, immunologia, immunopatologia, immunohistochemia, ale również rozwój nowych metod diagnostycznych (dermoskopia, trichoskopia, kapilaroskopia, ultrasonografia, mikroskopia konfokalna, immunofluorescencja i wiele innych) oraz skuteczniejszych i bezpieczniejszych metod leczenia, w tym tzw. leczenia opartego o zdobycze inżynierii genetycznej (leki biologiczne).

  Skóra, która uważana jest (nie tylko przez lekarzy dermatologów) za zwierciadło ustroju, pozwala na wczesne zdiagnozowanie wielu poważnych chorób narządów wewnętrznych, np. nowotworów, cukrzycy, chorób zakaźnych, grzybic, chorób alergicznych, chorób endokrynologicznych, chorób nerek, wątroby, trzustki, układu oddechowego i krążenia. Dokładna znajomość objawów dotyczących skóry, włosów, paznokci i błon śluzowych występujących w przebiegu tych chorób jest niezbędna w każdej specjalności. 

  Zmiany skórne w chorobach ogólnoustrojowych to dzieło autorów polskich, które powstało dzięki współpracy dermatologów i specjalistów z poszczególnych dziedzin medycyny, którzy przygotowali poszczególne rozdziały wzbogacając je unikalną kolekcją fotograficzną.  W publikacji zamieszczono łącznie ponad 700 oryginalnych, kolorowych zdjęć zmian skórnych i obrazów histopatologicznych

  Książka przeznaczona jest nie tylko dla lekarzy specjalizujących się w dermatologii, ale ze względu na swój interdyscyplinarny charakter może być również bardzo przydatna lekarzom wielu innych specjalności, takich jak: choroby wewnętrzne, alergologia, chirurgia, onkologia, dermatochirurgia, choroby zakaźne, diabetologia, ginekologia, endokrynologia, okulistyka, psychiatria, pediatria, czy lekarzom ogólnym podstawowej opieki zdrowotnej.

  Spis treści

  21. Skórne manifestacje zaburzeń hematologicznych – mastocytoza
  22. Skórne manifestacje zaburzeń hematologicznych – histiocytoza
  23. Skórne manifestacje zaburzeń hematologicznych – krioglobulinemia, kriofibrynogemia, plamice
  24. Liszaj płaski i choroba przeszczep przeciw gospodarzowi
  25. Autoimmunologiczne śródnaskórkowe choroby pęcherzowe
  26. Zmiany skórne w pierwotnych układowych zapaleniach naczyń
  27. Choroba Behçeta
  28. Choroba Kawasakiego
  29. Owrzodzenia podudzi
  30. Manifestacje skórne po przeszczepach narządowych (z wyjątkiem przeszczepu przeciwko gospodarzowi) 
  31. Choroby tkanki podskórnej
  32. Pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy
  33. Osutki polekowe