Zespół bólowy miednicy mniejszej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zespół bólowy miednicy mniejszej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Zespół bólowy miednicy mniejszej. Problem interdyscyplinarny.

Autor: Jerzy Jarosz, Maciej Kielar, Andrzej Kokoszka 

Redaktor naukowy: Beata Śpiewankiewicz 

Stron: 148 

ISBN: 9788320044454 

Rok : 2013 

Wydanie: 1 

Oprawa: miękka 

Format: B5

Przewlekły ból w miednicy mniejszej jest dolegliwością, która w znacznym stopniu obniża jakość życia chorych. Jego przyczyną mogą być zmiany organiczne, zaburzenia czynnościowe lub psychosomatyczne. Rozpoznanie schorzenia i planowanie leczenia wymaga podejścia interdyscyplinarnego dlatego książka powstała we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin. Przedstawiono w niej aktualny stan wiedzy na temat przewlekłych bólów miednicy mniejszej z przyczyn: ginekologicznych, chirurgicznych, proktologicznych, gastrologicznych, ortopedycznych, urologicznych i psychologiczno-psychiatrycznych. Opisano również metody postępowania diagnostycznego i terapeutycznego. Liczne ryciny, w tym kolorowe, doskonale ilustrują zawartą w publikacji treść.
Autorami poszczególnych rozdziałów są doświadczeni klinicyści, którzy przekazali istotne praktyczne informacje pomocne w rozpoznawaniu tej jednostki chorobowej i leczeniu pacjentów cierpiących na przewlekłe dolegliwości bólowe.
Książka adresowana jest do lekarzy różnych specjalności, w tym ginekologów, proktologów, chirurgów , gastrologów, urologów i ortopedów. Powinna zainteresować również lekarzy rodzinnych.