Zarządzanie zdrowiem w miejscu pracy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zarządzanie zdrowiem w miejscu pracy

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 80,77 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zarządzanie zdrowiem w miejscu pracy

  Wydanie: 1

  Rok: 2021

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 176

  ISBN: 9788320064391

  Zarządzanie zdrowiem w miejscu pracy to publikacja w interdyscyplinarnym duchu łącząca nauki medyczne, nauki o zdrowiu i nauki o zarządzaniu. Zespół specjalistów z tych dziedzin wypracował zbiór spójnych, konkretnych i gotowych do wdrożenia zaleceń, które w praktyczny sposób przekładają się na zapewnienie pracownikom należytej ochrony zdrowia. Lepszy stan zdrowia pracowników pozwala z kolei uzyskać najwyższą efektywność pracy w każdej organizacji, zarówno publicznej, jak prywatnej.

  Książka ma charakter kompendium, w którym kompleksowo, krok po kroku, w innowacyjny sposób przedstawiono możliwości zastosowania współczesnej wiedzy z zakresu medycyny i ochrony zdrowia w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw i organizacji publicznych. Do zespołu autorskiego zaproszono lekarzy, specjalistów zdrowia publicznego, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi i prawników.

  W książce przedstawiono następujące zagadnienia:

  zarządzanie kapitałem ludzkim, inwestycje w zdrowie pracownika i wynikające z tego korzyści dla pracodawcy,
  systemy wynagradzania pracowników wraz z omówieniem strategii zdrowotnej przedsiębiorstwa,
  zmiany demograficzne wpływające na stan zdrowia populacji, co pozwala zrozumieć, jak przekształcają się potrzeby zdrowotne osób aktywnych zawodowo,
  główne problemy zdrowotne w poszczególnych typach organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem czynników ryzyka powodujących najwięcej zgonów i niepełnosprawności,
  rola medycyny pracy, medycyny środowiskowej i medycyny stylu życia w organizacjach,
  normy prawne określające obowiązki pracodawcy w zakresie dbania o zdrowie pracownika.

  Monografia jest adresowana do menedżerów, działów HR i BHP przedsiębiorstw, jak również specjalistów zdrowia publicznego. Ze względu na walory edukacyjne będzie także interesująca dla studentów kierunków medycznych (zdrowie publiczne) i ekonomicznych (zarządzanie).

  „Niniejsza publikacja w mojej ocenie jest pierwszą tego typu publikacją na rynku, wskazującą na możliwość wdrożenia najnowszych osiągnięć nauk o zdrowiu w naukach o zarządzaniu. Jestem przekonany, że publikacja Zarządzanie zdrowiem w miejscu pracy znajdzie szerokie grono odbiorców wśród reprezentantów środowiska medycznego, […] aktywnych zawodowo przedsiębiorców oraz specjalistów HR”.

  Fragment recenzji prof. dr. hab. n. med. Alfreda Owoca