Zarys współczesnej ortodoncji 2016 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zarys współczesnej ortodoncji 2016

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 169,00 złCena: 140,27 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zarys współczesnej ortodoncji

  Wydanie: 4

  Rok: 2016

  Format: 16.0x23.0cm

  Stron: 388

  ISBN: 9788320052213

  W książce zostały omówione zagadnienia dotyczące współczesnej diagnostyki i lecznictwa ortodoncyjnego w różnych okresach rozwojowych człowieka.
  Obecne wydanie zostało uzupełnione o nowe zagadnienia, takie jak: opis wieku kostnego na podstawie zdjęć teleradiologicznych uwidaczniających kręgi szyjne, nowe metody terapii ortodontycznej, aparaty termoformowalne itp.
  Podręcznik w pełni odpowiada programowi nauczania ortodoncji na wydziałach lekarsko-dentystycznym w kraju. Jest zgodny ze standardami nauczania przedmiotu w krajach Unii Europejskiej.

  Kolejne, IV wydanie znakomitego podręcznika współczesnej diagnostyki i leczenia ortodontycznego w różnych okresach rozwojowych człowieka.
   
  W obecnej edycji rozdziały dotyczące rozwoju twarzy i uzębienia oraz etiologii wad zgryzu napisano na nowo, treści pozostałych zaktualizowano, poprawiono i rozszerzono:
  - uzupełniono analizę składowych estetycznych uśmiechu o opis badania przedmiotowego,
  - względniono pomiar McNamary i wskaźnik Tanaki–Johnstona w analizie modeli,
  - zamieszczono równania regresyjne opracowane dla populacji polskiej w celu przewidywania miejsca na kły i zęby przedtrzonowe,
  - opisano dodatkowe aparaty lecznicze: twin-block, trainer oraz aparaty do dystalizacji zębów trzonowych, a także systemy lecznicze szyn termoformowalnych,
  - uwzględniono ważny we współczesnym lecznictwie ortodontycznym aspekt leczenia przedimplantacyjnego.
  Istniejący materiał ilustracyjny wzbogacono o nowe kolorowe ryciny.
   
  Publikacja przeznaczona dla studentów, lekarzy dentystów specjalizujących się w ortodoncji, a także lekarzy innych specjalności interesujących się tą tematyką.