✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Zarys dermatologii i wenerologii E. Christophers, M. Stander red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Zarys dermatologii i wenerologii

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Zarys dermatologii i wenerologii

Autor : E. Christophers, M. Stander

Redaktor : red.

Stron : 232

ISBN : 978-83-87944-30-8

Rok wydania : 1999

Wydanie : I

Oprawa : twarda

Format : 160 x 220

   Zarys dermatologii i wenerologii jest szóstym, opracowanym na nowo i uaktualnionym, wydaniem tego sprawdzonego w praktyce podręcznika. Opisano w nim zwięźle i przejrzyście objawy oraz leczenie najważniejszych chorób skóry i chorób wenerycznych, uwzględniając najnowsze zdobycze diagnostyczne i terapeutyczne. Zachowany został sprawdzony dydaktycznie schemat podziału według przyczyny, objawów, rozpoznania i leczenia. Liczne nowe tabele, ryciny, symbolika oraz objaśnienia tekstu ułatwiają naukę. Morfologia wykwitów skórnych, a więc wygląd zmian chorobowych ma wciąż podstawowe znaczenie dla rozpoznania, leczenia i obserwacji przebiegu wielu chorób, dlatego też poprawiono część zawierającą ryciny wielobarwne.
   Podręcznik ten może być przydatny jako praktyczny przewodnik zarówno dla pielęgniarek i pielęgniarzy, jak i studentów medycyny. Ułatwia nowym pracownikom i praktykantom włączenie się do pracy w szpitalu; może być też pomocny na ćwiczeniach studenckich.