Zapiski z wielkiego kraju - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zapiski z wielkiego kraju

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: ZYSK I S-KA

Tytuł: Zapiski z wielkiego kraju

Autor: Bryson Bill

Wydanie: 2

Rok: 2010

Format: 14.5x20.5cm

Stron: 404

ISBN: 9788375065190

Bill Bryson posiada rzadki talent tracenia gruntu pod nogami, dokądkolwiek by się udał - nawet (a może przede wszystkim) do kraju, w którym się urodził. Stało się to jasne, kiedy po prawie dwóch dekadach pobytu w Wielkiej Brytanii ten pisarz podróżnik postanowił wrócić do ojczyzny. Niespodziewanym wynikiem owej brzemiennej w skutki decyzji jest niniejszy zbiór zapisków dotyczących najdziwniejszego z fenomenów - amerykańskiego stylu życia.
Niezależnie od tego, czy opisuje niebywałe możliwości przerobowe niszczarki do odpadków w zlewie czy egzotykę instytucji pakowacza w supermarkecie, Bryson daje nam po raz kolejny popis swego niepowtarzalnego poczucia humoru, tym razem wycelowanego w najbogatsze i najbardziej szalone państwo na świecie.

„Przekomiczne, przenikliwe i celne strzały w kulturę Stanów Zjednoczonych”.
„The Mirror”
„Nieodparty urok książek Brysona kryje się w drobiazgowym opisie przejawów codziennego, zwyczajnego życia w Stanach… Forma felietonu jest idealna dla jego autoironicznego poczucia humoru. Każdy odcinek jest wystarczający, by Bryson wychwycił wszelkie słabostki i śmieszność tego, co akurat zwróciło jego uwagę. W efekcie Zapiski z wielkiego kraju są pod
wieloma względami jego najlepszą książką. Bryson nigdy nie traktuje samego siebie zbyt serio, nawet gdy ma do powiedzenia bardzo poważne rzeczy”.
„Independent”
„Bryson rewelacyjnie porównuje osobliwości Anglii i Ameryki… Jest poważny, ale i nieprawdopodobnie śmieszny”.
„Guardian”
„Niezwykle zabawne i pouczające spojrzenie na Amerykę autora wyjątkowo wyczulonego na
absurdy i dziwactwa”.
„Spectator”
„Fantastycznie smakowite krótkie felietony, które choć pełne ciepłych uczuć, z cudowną zwięzłością wyśmiewają to, co głupie… Tej książki nie wolno przeczytać za jednym posiedzeniem. Trzeba się nią delektować”.
„The Times”