Zakażenia w ortopedii. Teoria i praktyka - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zakażenia w ortopedii. Teoria i praktyka

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: MEDISFERA
 • Cena: 108,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zakażenia w ortopedii. Teoria i praktyka

  Autorzy: Ireneusz Babiak, Piotr Pędzisz

  Stron: 160

  Oprawa: miękka

  Rok: 2019

  ISBN: 978-83-63367-23-7

  Pomimo licznych powikłań zakaźnych w chirurgii ortopedycznej niewielu jest specjalistów mających odpowiednią wiedzę i umiejętności w ich terapii. Wynika to z trudności i przewlekłości procesu terapeutycznego, często braku dobrych wyników leczenia oraz z chęci ukrywania powikłań ropnych przez chirurgów. Autorzy monografii dr hab. n. med. Ireneusz Babiak i dr n. med. Piotr Pędzisz podjęli się kompleksowego opracowania tego trudnego zagadnienia. W pracy szeroko omawiają zagadnienia teoretyczne i praktyczne leczenia zakażeń w ortopedii. W swoim opracowaniu Autorzy opierają się na najnowszej wiedzy w tej dziedzinie.

  Bardzo istotne znaczenie ma aspekt praktyczny podręcznika. W publikacji wykorzystano bowiem trzydziestoletnie doświadczenie dr. hab. Ireneusza Babiaka, który kierował Oddziałem Zapaleń Kości Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego wieloletnim współpracownikiem był dr n. med. Piotr Pędzisz. Dr hab. n. med. Ireneusz Babiak ściśle współpracuje z European Bone and Joint Infection Society (EBJIS), w którym pełni zaszczytną rolę tzw. Krajowego Delegata. Ponadto dr hab. Ireneusz Babiak pogłębiał swoją wiedzę podczas licznych szkoleń i pracy w ośrodkach ortopedycznych w Szwajcarii i Szwecji.

  Ważnym nowatorskim składnikiem prezentowanego podręcznika jest omówienie zagadnienia profilaktyki zakażeń endoprotezopolastyki dużych stawów. Pragnę podkreślić jeszcze raz praktyczny wymiar tej publikacji, opartej na bogatej i wyjątkowej wiedzy jego Autorów, którzy dołożyli starań, aby ułatwić codzienną pracę ortopedów. Otrzymują Państwo do rąk nowoczesne opracowanie na temat leczenia zakażeń w ortopedii.

  Serdecznie i z pełnym przekonaniem polecam go wszystkim praktykującym ortopedom.

   

  Prof. Paweł Małdyk

  Kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego