Zakażenia układu oddechowego - podręcznik z testami samosprawdzającymi (Visual Diagnosis - Self-tests: Respiratory Tract Infections) - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zakażenia układu oddechowego - podręcznik z testami samosprawdzającymi (Visual Diagnosis - Self-tests: Respiratory Tract Infections)

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Alfa Medica Press

Tytuł: Zakażenia układu oddechowego - podręcznik z testami samosprawdzającymi (Visual Diagnosis - Self-tests: Respiratory Tract Infections)

Autor: Thomas P., Yan K., Yates D.

ISBN: 83-88778-14-5

Wydanie, rok: I, 2001

Parametry: format 230x160 mm, 96 str., oprawa miękka

Książka składa się z opisów 33 przypadków chorych z zakażeniami dróg oddechowych. Każdy przypadek zawiera dane z historii choroby oraz opatrzony jest zdjęciem radiologicznym, na podstawie którego należy decydować o rozpoznaniu. W podręczniku prezentowane są problemy zarówno często, jak i rzadziej spotykane w praktyce ambulatoryjnej i szpitalnej. Przedstawione radiogramy oraz opisy przypadków klinicznych dobrano w taki sposób, aby stanowiły one przykłady zakażeń poszczególnymi patogenami układu oddechowego i pozwoliły czytelnikowi na sprawdzenie swojej wiedzy oraz wybór optymalnej - jego zdaniem - metody postępowania. Mimo że diagnostyka i terapia mogą być pod pewnymi względami odmienne w różnych ośrodkach, przedstawione w podręczniku przypadki ilustrują zasady ogólne znajdujące zastosowanie w poszczególnych sytuacjach klinicznych.