Zakażenia szpitalne w onkologii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zakażenia szpitalne w onkologii

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 159,00 złCena: 128,79 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zakażenia szpitalne w onkologii

  Wydanie: 1

  Rok: 2018

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 296

  ISBN: 9788320055313

  Zakażenia zawsze towarzyszyły nowotworom i ich leczeniu. Pogłębiona wiedza na temat wzajemnej zależności: nowotwór – zakażenia jest niezbędna dla terapeutycznego sukcesu w leczeniu złośliwych nowotworów.

  Dlatego w książce oprócz przedstawienia drobnoustrojów patogennych odpowiedzialnych za szpitalne zakażenia w onkologii omówiono ponadto:
  praktyczne zasady pobierania materiału do mikrobiologicznych badań i interpretacji wyników
  stosowanie racjonalnej antybiotykoterapii ,
  stany nagłe związane z szeroko pojętą problematyką zakażeń u chorych na nowotwory ,
  organizację i zadania zespołu kontroli oraz prawne aspekty dotyczące chorych i medycznego personelu w związku za szpitalnymi zakażeniami

  W publikacji uwzględniono także zagadnienia dotyczące profilaktyki, w tym , co do tej pory nie było omawiane w polskiej medycznej literaturze, osobny rozdział poświęcono powierzchniom o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, a konkretnie roli miedzi. Może to stanowić wytyczną do zastosowania tego metalu do pokrycia nim sprzętu stanowiącego wyposażenie szpitala , szczególnie w bloku operacyjnym .

  Publikacja dostarczy praktycznych informacji uzupełniających wiedzę na temat optymalnego leczenia nowotworów z uwzględnieniem szeroko pojętej problematyki zakażeń w tym zakażeń szpitalnych lekarzom specjalistom jak i tym szkolącym się w dyscyplinach onkologicznych. Po książkę powinni także sięgnąć zarządzający szpitalami, gdyż treści w niej zawarte przyczynią się do poprawy jakości leczenia w onkologii w oparciu o korzystne wskaźniki: ryzyko- korzyść i koszt-korzyść.