Zagadka teorii kwantów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zagadka teorii kwantów

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Prószyński Media

Tytuł: Zagadka teorii kwantów

Autor: Rosenblum Bruce, Kuttner Fred

Wydanie: 1

Rok: 2013

Format: 14.2x20.2cm

Stron: 344

ISBN: 9788378396529

„Zagadka teorii kwantów” to ekscytująca i niezwykle ważna książka. Większość autorów skrupulatnie pomija temat głębszego znaczenia mechaniki kwantowej, obszaru, gdzie w sposób nieuchronny musi dojść do spotkania fizyki ze świadomością. Autorzy, Bruce Rosenblum i Fred Kuttner, z rozwagą i wnikliwością badają tajemnicę, która od osiemdziesięciu lat stanowi wyzwanie dla fizyków.
Teoria kwantów odnosi olśniewające sukcesy. Żadne z jej dotychczasowych przewidywań nie okazało się fałszywe, jednak każda próba interpretacji kwantowej rzeczywistości wiąże się ze świadomością i prowadzi do zanegowania istnienia realnego świata, niezależnego od obserwacji. Bruce Rosenblum i Fred Kuttner przedstawiają tajemnice teorii kwantów klarownie i precyzyjnie, wskazując wyraźnie, co jest niezaprzeczalnym faktem, a co czystą spekulacją. Opisane w książce zjawiska oraz objaśniająca je teoria są niepodważalne. Ich interpretacje wciąż pozostają kontrowersyjne. Autorzy prowadzą czytelników do granicy, gdzie wiedza fizyków nie jest już jedynym pewnym przewodnikiem i gdzie można liczyć jedynie na wskazówki dawane przez mechanikę kwantową i własne przemyślenia.
Niezwykła i wyśmienicie napisana książka.
Charles Townes, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, wynalazca masera
Ta książka jest unikalna. To najbardziej klarowne przedstawienie problemu, z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia.
George Greenstein, profesor astronomii, Amherst College
Bruce Rosenblum jest emerytowanym profesorem i byłym kierownikiem Katedry Fizyki w University of California w Santa Cruz.
Fred Kuttner jest wykładowcą fizyki w University of California w Santa Cruz.