Zadania konkursowe dla uczniów gimnazjum z rozwiązaniami Lwiątko 2003-2008 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zadania konkursowe dla uczniów gimnazjum z rozwiązaniami Lwiątko 2003-2008

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Zamkor

Tytuł: Zadania konkursowe dla uczniów gimnazjum z rozwiązaniami Lwiątko 2003-2008

Autor: Kleiner Adam

Rok: 2009

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 176

ISBN: 9788360793374

Polsko–Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”, zainicjowany w 2001 roku we Lwowie (stąd nazwa), pierwszy raz został przeprowadzony w Polsce w 2003 roku i od tamtej pory cieszy się on ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Odbywa się w szkołach całej Polski jednocześnie, na ogół w ostatni poniedziałek marca, według tych samych reguł, jakie obowiązują w znanym matematycznym „Kangurze”.

Książka zawiera niemal wszystkie zadania z konkursów z lat 2003–2008 w kategoriach gimnazjalnych, wraz z rozwiązaniami, które w znacznej mierze uzupełniła i na nowo opracowała redakcja ZamKoru. Zadania są pogrupowane według typowych działów szkolnej nauki. Dzięki temu książka może być wykorzystana na lekcjach, przede wszystkim jednak pomyślana jest jako pomoc w przygotowaniach do startu w „Lwiątku”, ewentualnie także w innych konkursach fizycznych. Pozwala zapoznać się z typowym dla „Lwiątka” stylem zadań, innych niż rutynowo–szkolne, często podchwytliwych, czasami zabawnych. Sporo zadań charakteryzuje się wysokim stopniem trudności, jednak zamieszczone w publikacji rozwiązania pozwalają wiele się nauczyć na ich przykładzie. Zatem dla wszystkich przyszłych „lwiątkowych” zawodników jest to najlepszy materiał treningowy – lektura obowiązkowa!