Zaburzenia odżywiania - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zaburzenia odżywiania

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 113,40 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zaburzenia odżywiania

  Autor: Brytek-Matera Anna

  Wydanie: 1

  Rok: 2021

  Format: 15.0x23.5cm

  Stron: 228

  ISBN: 9788320062595

  Monografia poruszająca problem zaburzeń odżywiania. Bardzo dokładnie opisuje i wyjaśnia patomechanizm działania jadłowstrętu i bulimii psychicznej.

  Opisane zostały klasyfikacja i kryteria diagnostyczne, rozpowszechnienie i sposoby rozumienia jadłowstrętu psychicznego i bulimii psychicznej oraz poglądy różnych autorów na temat etiopatogenezy tych zaburzeń. W pracy zaprezentowane zostały zarówno klasyczne, jak i najnowsze poglądy i wyniki badań uwzględniające czynniki predysponujące, wyzwalające i podtrzymujące zaburzenia odżywiania.

  Książka zawiera odpowiedzi na pytania:
  czym są zaburzenia odżywiania?
  Jaki jest ich mechanizm działania oraz etiopatogeneza?
  Jakie formy leczenia stosuje się u pacjentów z zaburzeniami odżywiania?
  Jak można im pomóc?

  Prof. Anna Brytek-Matera pokazuje w niezwykle ciekawy sposób jak wiele wiemy o złożoności nozologicznej i etiopatologicznej zaburzeń odżywiania. Ciekawą częścią książki jest prezentacja wyników własnych badań, które Autorka ciekawie interpretuje, starając się pokazać jakie znaczenie dla terapii osób z zaburzeniami odżywiania a także dla sposobów regulowania odżywiania się, mają uwarunkowania psychologiczne i społeczne.

  Równocześnie wiedza ta jest w monografii przedstawiona w sposób jasny i zrozumiały, także dla czytelników nie zajmujących się profesjonalnie problematyką zdrowia i zaburzeń zdrowia. To książka także dla czytelników osobiście zainteresowanych własnym rozwojem czy rozwojem swoich najbliższych.