Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 119,00 złCena: 99,48 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej

  Autor: Kokot Franciszek, Franek Edward

  Wydanie: 1

  Rok: 2021

  Format: 14.0x20.0cm

  Stron: 272

  ISBN: 9788320046069

  W książce przedstawiono patofizjologię, diagnostykę i terapię zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej zgodnie z najnowszymi osiągnięciami medycyny.
  Autorzy kładą nacisk na takie zjawiska, jak rozmaite postaci odwodnienia i przewodnienia (m.in. obrzęki) oraz metabolizm podstawowych dla życia pierwiastków chemicznych, wiele miejsca poświęcają różnego typu kwasicom i zasadowicom, szczegółowo omawiają rolę układów i narządów w gospodarce kwasowo-zasadowej.
  Gruntowna znajomość tych zagadnień daje niezmierne korzyści lecznicze, takie jak ograniczenie śmiertelności z powodu biegunki wśród dzieci do wartości poniżej 1%, pozwala na uniknięcie jatrogennych powikłań sercowo-naczyniowych u pacjentów, którzy przyjmują diuretyki, kortykosteroidy, leki nefrotoksyczne lub wpływające na przezbłonowy transport elektrolitów.
  Obecnie nie można już wyobrazić sobie zwalczania wstrząsu, dializoterapii lub transplantacji serca i wątroby bez opanowania podstawowych praw rządzących homeostazą wodno-elektrolitową i kwasowo-zasadową.
  Publikacja jest adresowana do internistów, lekarzy rodzinnych, nefrologów i endokrynologów.