Wytrzymałość materiałów z elementami ujęcia komputerowego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wytrzymałość materiałów z elementami ujęcia komputerowego

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Wytrzymałość materiałów z elementami ujęcia komputerowego

Autor: Bąk Roman, Burczyński Tadeusz

Wydanie: 2

Rok: 2013

Format: 18.5x23.5cm

Stron: 586

ISBN: 9788363623678

W podręczniku w sposób kompleksowy przedstawiono zarówno podstawy wytrzymałości materiałów, jak i zastosowanie metod komputerowych do rozwiązywania zagadnień z tej dziedziny.Omówiono modele jednowymiarowe (pręty), dwuwymiarowe (tarcze, płyty, powłoki) i trójwymiarowe (ciała przestrzenne) rzeczywistych obiektów mechanicznych. Zaprezentowano teorię sprężystości i plastyczności oraz obecne poglądy na temat pękania i zmęczenia materiałów.
Przedstawiono zagadnienia odkształcalności i wytrzymałości polimerów i kompozytów. Wiele z rozważanych problemów wytrzymałościowych rozwiązano zarówno metodą klasyczną, jak i metodą elementów skończonych (MES).

Uzupełnieniem podręcznika są programy MES, które są dostępne dla każdego w Internecie, oraz zamieszczone na końcu książki, w postaci kolorowych fotogramów, przykłady zastosowania MES do numerycznej analizy wytrzymałościowej.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów mechanicznych i budowlanych politechnik oraz dla inżynierów, którzy w pracy zawodowej posługują się nowoczesnymi metodami analizy i projektowania wytrzymałościowego konstrukcji.