Wybrane techniki manualne wspomagające terapię ustno-twarzową - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wybrane techniki manualne wspomagające terapię ustno-twarzową

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Continuo
 • Cena: 63,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Wybrane techniki manualne wspomagające terapię ustno-twarzową

  Autor: Anna Regner

  Oprawa: miękka

  Strony: 120

  Rok wydania: 2019

  ISBN: 9788362182787

   

  Autorka przedstawiła niezwykle trudne zagadnienia dotyczące różnych koncepcji terapeutycznych oraz praktycznych technik manualnych wspomagających terapię ustno-twarzową w zakresie zaburzonych lub utraconych funkcji fizjologicznych połykania, oddychania, ssania, gryzienia, żucia na skutek zaburzeń systemu nerwowego, mięśniowego lub kostnego, w przebiegu ich dysfunkcji lub urazów. Jest to unikatowe opracowanie wybranych terapeutycznych technik manualnych, które mogą być skutecznie wykorzystywane w przypadku osób w każdym wieku, od niemowlęctwa po wiek podeszły.

  Autorka czerpała z metod neurofizjologicznych wybitnych twórców i terapeutów, takich jak: Temple Fay, John F. Thie, William Fitzgerald, Berta i Karel Bobath, Herman Kabat, Godelieve Denys-Struyf, Rodolfo Castillo Morales, Thomas Myers, Michel Clauzade, Jane Ayres, John E. Upledger i wielu innych ludzi nauki i praktyki. Książka stanowi wieloaspektowe ujęcie problemów zaburzeń ustno-twarzowych. Liczne zdjęcia i ilustracje ułatwiają Czytelnikowi zapoznanie się z treścią podręcznika.

  Książka ta jest cennym uzupełnieniem wiedzy i praktyki dla terapeutów. Szczególnie polecana jest logopedom, fizjoterapeutom, terapeutom zajęciowym, pielęgniarkom, rehabilitantom, masażystom, opiekunom osób niepełnosprawnych i innym zainteresowanym.

   

  O Autorce

  Dr n. hum. Anna Regner zajmuje się neurologopedią od wielu lat. Jest twórcą programu i wykładowcą na Podyplomowych Studiach Logopedii Klinicznej i Neurologopedii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Piętnaście lat była kierownikiem Podyplomowych Studiów z Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

  Autorka prowadzi działalność logopedyczno-szkoleniową i współpracuje ze specjalistycznymi ośrodkami rehabilitacyjnymi. Obejmuje kompleksową opieką terapeutyczną niemowlęta, dzieci i dorosłych z problemami zaburzeń układu nerwowego, wad genetycznych oraz urazów i uszkodzeń na skutek wypadków komunikacyjnych.

  Odbyła liczne kursy i szkolenia w kraju i za granicą z zakresu integracji sensorycznej, terapii ustno-twarzowej Rodolfo Castillo Moralesa, masażu niemowlęcego Petera Walkera, technik karmienia, terapii czaszkowo-krzyżowej, technik manualnych znoszenia bólu. Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych i turnusach międzynarodowych, m.in. w USA, Kanadzie, Singapurze, Malezji, Indonezji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Portugalii. Od roku 2007 współpracuje z terapeutką Yonie Bonawi z Singapuru, dzięki której nawiązała kontakt ze stowarzyszeniami i fundacjami rodziców dzieci niepełnosprawnych w Singapurze i Kuala Lumpur. Kontakty z rodzicami są okazją do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami umożliwiającymi usprawnianie ich dzieci. Jest członkiem Stowarzyszenia Castillo Moralesa Polska.