Wszędzie i we wszystkim - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wszędzie i we wszystkim

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Co Ja Na To
 • Cena: 46,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Wszędzie i we wszystkim

  Autor: Pimm van Hest

  Ilustracje: Sassafras de Bruyn

  Format: 240 x 249 mm

  Stron: 32

  Rok: 2019

  Okładka: twarda

  ISBN: 978-83-63860-27-1

  W jednej chwili świat małej Yolandy zmienia się na zawsze: umiera jej mama.
  Dorośli nie chcą o tym rozmawiać. Każdy przeżywa stratę na swój sposób. Yolandzie jednak to nie daje spokoju. Mama odeszła – ale dokąd? Nie mogąc zrozumieć do końca, co właśnie się stało, postanawia sama jej poszukać.

  „Wszędzie i we wszystkim” to przejmująca opowieść o stracie i godzeniu się z nią. Jej bohaterka, mała Yolanda, nie ustaje w poszukiwaniach swojej zmarłej mamy. Odnajduje jej ślady wokół siebie – i zmienia rzeczywistość nie tylko swoją, ale też swoich bliskich, sprawiając, że łatwiej im się otworzyć i zaakceptować, że bliskiej osoby już z nimi nie ma.

  Poetycki tekst Pimma van Hesta, podchodzący do trudnego tematu z ogromną wrażliwością, uzupełniają nastrojowe ilustracje Sassafras de Bruyn . Książeczka ułatwi zarówno rozmowę z dzieckiem o śmierci bliskiej osoby, jak i oswojenie z koncepcją śmierci; choć mamy Yolandy już nie ma, jakaś jej część zawsze pozostanie w tym, co po sobie pozostawiła i w pamięci tych, którzy mieli szczęście ją poznać.

  O autorze

  Pimm van Hest (ur. w 1975 roku) Holenderski autor książek dla dzieci.
  Studiował pedagogikę i psychologię. W 2002 r. poznał swojego przyjaciela Eduarda. Wspólnie postanowili rozpocząć procedurę adopcyjną w 2004 r. W 2007 roku zostali ojcami córki, Moiry. Widząc, że brakuje na rynku książki dla dzieci, która pokazywałaby adopcję z ich perspektywy, stworzył ją. Tak powstała książka „Rosita”. Kolejne książki Pimma również zostały zainspirowane jego własnymi doświadczeniami i przeżyciami. Wszystkie płyną z serca, przepełnione są empatią, czułością i wielką wrażliwością. Jego książki zostały przetłumaczone na 20 języków, w tym duński, włoski, koreański, tajski, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, francuski, angielski, niemiecki, kastylijski i kataloński, rumuński, arabski, turecki, szwedzki, słoweński, portugalski, rosyjski, bahasa, a teraz również na język polski.
  Na co dzień Pimm dzieli swój czas między pracę pisarską a opiekę nad córką.

  Sassafras De Bruyn (ur. W 1990 roku)
  Ilustratorka i graficzka. Już jako dziecko wiedziała, że „chce narysować każdy dzień swojego życia”.
  Studiowała filologię klasyczną. Eksperymentowała i uczyła się u boku największych ilustratorów i grafików holenderskich. W 2013 roku ukończyła studia ilustratorskie i tak spełniło się jej marzenie o rysowaniu rzeczywistości.
  Na zlecenie wielu domów wydawniczych, tworzy ilustracje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
  Nie stroni od projektów artystycznych i pedagogicznych, udziela się też w ramach wolontariatu.
  Jej prace są pełne wrażliwości, poezji, tajemnicy, czasem są oniryczne, wręcz mroczne, utrzymane w ciepłych kolorach. Inspiracją Sassafras są między innymi stare zdjęcia i pełne magii oraz nieprawdopodobnych bohaterów historie fantasy.