Wstęp do psychoanalizy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wstęp do psychoanalizy

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PWN
 • Stara Cena: 69,00 złCena: 53,61 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Wstęp do psychoanalizy 

  Tytuł oryginalny: Vorlesungen zur Einführung in die Psychoanalyse

  Autor: Sigmund Freud

  Tłumaczenie: S. Kempnerówna, W. Zaniewicki

  Wydanie: dwunaste zmienione, dodruk

  Rok:2013 (copyright 2006)

  Oprawa: miękka+skrzydełka

  Stron: 352

  ISBN: 978-83-01-14305-3

  Wstęp do psychoanalizy to najbardziej znana, klasyczna już książka Freuda, która zapoczątkowała rozwój i popularyzację psychoanalizy jako teorii, metody badawczej i środka terapii. Zawiera cykl wykładów wygłoszonych przez autora w latach 1915-1917 przed audytorium składającym się z lekarzy i "laików obojga płci", którym wyjaśniał podstawowe założenia swej koncepcji. Znając główne zastrzeżenia, jakie wobec niej wysuwano, wykłady te potraktował niezwykle poważnie, przygotowując je w postaci napisanego tekstu.

  W pierwszych wykładach Freud analizuje czynności pomyłkowe i marzenia senne, udowadniając istnienie nieświadomości. Przedstawia przede wszystkim te objawy nieświadomości, które występują w życiu codziennym. Pokazuje, że nic w naszej psychice nie jest przypadkowe. Są tylko zjawiska zrozumiałe, które umiemy zinterpretować, i niezrozumiałe, których jeszcze zinterpretować nie potrafimy.

  W dalszych wykładach autor wyjaśnia podstawy nauk o nerwicach, prezentuje również 3 zasadnicze wątki teorii psychoanalitycznej: teorię lęku, teorię libido i narcyzmu oraz teorię przeniesienia.

  Dzieło Freuda zostało przełożone na 16 języków.