Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii

Autor: Gładyszewska-Cylulko Joanna

Wydanie: 3

Rok: 2012

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 246

ISBN: 9788375879995

W dzisiejszych konsumpcyjnych czasach, gdzie współzawodnictwo, izolacja i samotność zwiększają swój zasięg, rośnie także populacja dzieci nieśmiałych, które nie radzą sobie w kontaktach społecznych. W zapobieganiu utrwalania nieśmiałości ważną rolę odgrywają oddziaływania wychowawcze nastawione na odpowiednie kształtowanie się osobowości dziecka. Jednak, gdy zaburzenia przybierają na sile, konieczne jest zastosowanie odpowiednich działań terapeutycznych.

Inspiracją do podjęcia tematu były wieloletnie doświadczenia autorki w stosowaniu wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii w terapii i wspomaganiu rozwoju dzieci. Celem praktycznym jest zaproponowanie nowej metody przydatnej w pracy terapeutyczno-wychowawczej z dziećmi nieśmiałymi.

Książka zawiera część praktyczną, w której znajdują się m.in. przykładowe scenariusze zajęć z wykorzystaniem wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii, arkusze obserwacyjne oraz arkusze oceny dzieci.