Współczesne wyzwania zdrowia publicznego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Współczesne wyzwania zdrowia publicznego

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 84,00 złCena: 70,22 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Współczesne wyzwania zdrowia publicznego

  Wydanie: 1

  Rok: 2021

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 204

  ISBN: 9788320064384

  Monografia Współczesne wyzwania zdrowia publicznego. Wybrane zagadnienia, przygotowana przez Zespół Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP i pod redakcją prof. dr. hab. Jarosława Pinkasa, dotyczy kluczowych uwarunkowań instytucjonalnych, społecznych, środowiskowych, prawnych, politycznych i gospodarczych mających wpływ na rozwoju zdrowia publicznego.

  Publikacja w jedenastu rozdziałach przedstawia zagadnienia dotyczące: historii zdrowia publicznego w Polsce, instytucji zdrowia publicznego, polityki regulacyjnej państwa a wyborów zdrowotnych obywateli, health literacy, zmian zachowań zdrowotnych z perspektywy medycyny stylu życia, nierówności w zdrowiu, vaccine hesitancy i budowy zaufania do szczepień, wyrobów tytoniowych i e-papierosów, bezpieczeństwa żywności oraz problemów zdrowia psychicznego.

  Współczesne wyzwania zdrowia publicznego. Wybrane zagadnienia to pozycja adresowana do wszystkich, którym zależy na poprawie stanu zdrowia naszego społeczeństwa, w szczególności do: ekspertów, menedżerów zdrowia, specjalistów zdrowia publicznego, pracowników instytucji publicznych i polityków, którzy na co dzień, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i ogólnokrajowym podejmują decyzje mające wpływ na zdrowie nas wszystkich. Dzięki jej walorom edukacyjnym, a także przystępnej formie może być również interesująca dla studentów uczelni medycznych i humanistycznych.