Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: MEDISFERA

Tytuł: Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego

Autor: Stanisław Pomianowski

Stron: 142

Oprawa: miękka

Rok: 2017

ISBN: 978-83-63367-17-6

Pomysł napisania tej monografii wziął się z potrzeby stworzenia opracowania, które koncentrowałoby uwagę Czytelnika głównie na sposobach leczenia poszczególnych urazów czy patologii. Postanowiłem więc tej monografii nadać tytuł „Współczesne metody leczenia urazów i chorób stawu łokciowego”. (…)

Moje zainteresowanie problemami stawu łokciowego datuje się od 1992 roku. Wtedy to ówczesny, nieżyjący już, kierownik kliniki prof. Jan Orłowski, pokazując mi zdjęcie RTG chorego, u którego na dyżurze resekowano głowę kości promieniowej z powodu jej złamania, zapytał, czy nie zająłbym się tym tematem. Zająłem się... i obecnie mając już, śmiem powiedzieć, pewne doświadczenie w leczeniu urazów i chorób stawu łokciowego, postanowiłem napisać tę monografię.

Mam nadzieję, że pomoże ona chirurgom ortopedom leczyć z powodzeniem uszkodzone stawy łokciowe. Nie zawarłem w tej publikacji zagadnień dotyczących zapaleń, nowotworów i wad wrodzonych. Chciałbym także nadmienić, że w swoim opracowaniu przedstawiam problematykę dotyczącą chorych pełnoletnich.