Wiolina.Wróżka Zgryzuszka - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wiolina.Wróżka Zgryzuszka

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: CZELEJ

Tytuł: Wiolina.Wróżka Zgryzuszka

Autor: Aga Kękuś

Ilustracje: Daria Lebida

ISBN: 978-83-7563-139-5

Stron: 12

Seria: Zębowe bajeczki do poduszeczki

 

"Coraz częściej nasze pociechy mają problemy z prawidłowym zgryzem. Albo ząbki górne są za bardzo wysunięte do przodu, albo dolne wystają przed górnymi. U niektórych dzieci zęby górne i dolne nie stykają się ze sobą. Powstaje wówczas szpara między ząbkami, w którą maluchy wsuwają język podczas mówienia, co prowadzi do trudności w ich wymowie."

 

Dentysta, borowanie, próchnica, gabinet stomatologiczny... już same te słowa odstraszają najmłodszych (i nie tylko...) od pójścia do stomatologa. Książeczki z serii Zębowe bajeczki do poduszeczki to ciekawe, krótkie opowiadania z codziennego życia każdego malucha. W tych zwyczajnych trudach najmłodszym towarzyszą magiczne postacie - wróżki. Pojawiają się zawsze wtedy, kiedy mali bohaterowie potrzebują pomocy i pocieszenia w "zębowych" problemach.

 

Kolorowe obrazki, ciekawe dialogi i dołączone na końcu każdej książki kolorowanki, angażują wyobraźnie dzieci, a przede wszystkim uczą jak dbać o zęby od najmłodszych lat.

Zębowe bajeczki to również niezbędna pomoc dla rodziców. Na początku każdej z nich znajdują się porady dla rodziców - co dzieci powinny jeść aby mieć zdrowe zęby, jak przygotować małego pacjenta do wizyty u dentysty itp.

 

Książeczki to również niezbędne uzupełnienie "kącika malucha" w każdym gabinecie stomatologicznym.