Wielki zielnik roślin leczniczych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wielki zielnik roślin leczniczych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Jedność
 • Cena: 42,62 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Wielki zielnik roślin leczniczych

  Autor: Debuigne Gérard, Couplan François

  Rok: 2019

  Stron: 224

  ISBN: 9788379719488

  Tym, co odróżnia ten album od innych publikacji z zakresu zielarstwa, jest przede wszystkim profesjonalna, przygotowana specjalnie dla tej książki, realistyczna dokumentacja fotograficzna, która w postaci plansz prezentuje całą roślinę i wszystkie jej części. Plansze zajmują lewą stronę każdej rozkładówki, po prawej stronie towarzyszy im rozbudowany opis.

  Album szczegółowo prezentuje 100 roślin leczniczych, opisując przypisywane roślinom od wieków dobroczynne właściwości, potwierdzane współcześnie przez naukowców, w rzetelny sposób łącząc wiedzę botaniczną, biochemiczną i medyczną. Ważną częścią opisu zastosowań każdej rośliny są instrukcje i receptury, które pozwalają samodzielnie przygotować bezpieczne specyfiki z ziół: napary, wywary, nalewki czy kompresy. Książka dokładnie opisuje sposoby stosowania i dawkowanie naturalnych preparatów, działających skutecznie przy drobnych i poważniejszych dolegliwościach.

  W końcowej części albumu zamieszczono poradnik dla osób, które chcą samodzielnie zbierać dzikie zioła. Instruuje on krok po kroku, w jaki sposób je zrywać, suszyć i przechowywać. Dopełnieniem książki są indeksy: polskich i łacińskich nazw roślin oraz indeks rzeczowy, obejmujący opisane w albumie dolegliwości i choroby. Dzięki niemu łatwo znaleźć roślinę, z której preparat może pomóc nam przy konkretnym problemie ze zdrowiem czy samopoczuciem.

  Książka dla każdego, kto ceni swe zdrowie i chce poprawić jego jakość za pomocą specyfików podarowanych nam przez naturę.