Wielki słownik polsko-rosyjski (wydanie 2009) - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wielki słownik polsko-rosyjski (wydanie 2009)

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PWN

Tytuł: Wielki słownik polsko-rosyjski (wydanie 2009) 

Autor: Jan Wawrzyńczyk

Wydanie: pierwsze, dodruk

Rok: 2009 (copyright 2005)

Oprawa: twarda

Stron: 924

ISBN: 978-83-01-15829-3

Nowoczesny, zawierający słownictwo XXI wieku, odzwierciedlający oba języki w nowej sytuacji ekonomicznej, politycznej, społecznej i kulturowej. Druga część Wielkiego słownika rosyjsko-polskiego z kluczem polsko-rosyjskim, który ukazał się w 2004 roku.

Słownik zawiera 160 000 polskich wyrazów, znaczeń, wyrażeń i frazeologizmów oraz ich rosyjskich odpowiedników. Rejestruje zarówno słownictwo oficjalne, jak i potoczne, oraz trafnie dobrane pod względem zakresu użycia rosyjskie odpowiedniki. Jest dziełem nowej generacji uwzględniającym w praktyce najnowsze rozwiązania leksykografii dwujęzycznej. Podaje nie tylko odpowiedniki pojedynczych słów, ale także trudnych do oddania w obcym języku konstrukcji, połączeń wyrazowych i związków frazeologicznych. Pomaga uniknąć wielu pułapek wynikających ze zwodniczego podobieństwa obu języków. Hasła mają przejrzystą budowę ułatwiającą korzystanie ze słownika.

Książka przeznaczona jest dla uczących się rosyjskiego na wszystkich poziomach, a także znających w różnym stopniu ten język i posługujących się nim w kontaktach zawodowych.

Zespół autorski tworzą: Halina Bartwicka, Magdalena Kuratczyk, Eliza Małek, Jan Wawrzyńczyk.