Wielka Płyta. Analiza skuteczności podwyższania efektywności energetycznej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wielka Płyta. Analiza skuteczności podwyższania efektywności energetycznej

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 52,84 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Wielka Płyta. Analiza skuteczności podwyższania efektywności energetycznej

  Autor: Ostańska Anna

  Wydanie: 1

  Rok: 2016

  Format: 14.9x23.4

  Stron: 230

  ISBN: 9788301185121

  „(…) cenne opracowanie naukowo-techniczne dotyczące jednego ze strategicznych celów społeczno-gospodarczego rozwoju kraju: racjonalizacji użytkowania energii. Budownictwo i gospodarka komunalna to dzisiaj nadal dziedzina bardzo energochłonna. Podjęcie przez Autorkę wnikliwych studiów teoretycznych i badań doświadczalnych uważam za bardzo trafne nie tylko ze względów techniczno-ekonomicznych, ale także ze względów naukowych”.
  /Z recenzji prof. zw. dr hab. inż. Tadeusza Bilińskiego/
  To pierwsza na rynku publikacja w tak nowatorski sposób dotykająca aktualnego
  w Polsce problemu podwyższania efektywności energetycznej prefabrykowanych budynków wielorodzinnych. Podejmowane dotychczas działania zmierzające do ich ocieplania okazują się nie być w pełni skuteczne. Istnieje m.in. duży kłopot ze stabilnością warstwy fakturowej, czy też przemarzającymi balkonami, w których utrzymuje się zjawisko nadmiernej ucieczki ciepła (mostek liniowy).
  W celu rozwiązania tego problemu Autorka wskazuje i opisuje konkretne działania proenergetyczne, oparte na oryginalnej dwustopniowej koncepcji. Rozwiązanie to wykorzystuje analizę wyników połączonych – lotniczych oraz naziemnych – badań termograficznych. Na podstawie tak przyjętej diagnostyki techniczno-energetycznej Autorka opracowała praktyczne narzędzie w formie szablonu proenergetycznego. Co ważne, proponowane działania są możliwe do zrealizowania w warunkach polskich.
  Opisana w książce procedura może być skutecznie wykorzystywana przez samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe oraz podmioty działające w sferze gospodarki energetycznej.