Wentylacja mechaniczna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Wentylacja mechaniczna

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Cena: 80,92 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Wentylacja mechaniczna

  Autorzy: Owczuk R.

  Wydawca: Edra Urban & Partner

  ISBN: 9788366960671

  Oprawa: Miękka

  Stron: 248

  Rok: 2022

   

   

  Wentylacja mechaniczna to tłumaczenie bestselerowej publikacji Williama Owensa The Ventilator Book, która od 2012 roku w USA należy do podstawowych źródeł na temat podstaw niewydolności oddechowej i wentylacji mechanicznej.
  Poszczególne działy obejmują aspekty fizjologiczne i techniczne, metody konwencjonalne i podstawowe pojęcia, a także metody niekonwencjonalne i pojęcia zaawansowane.
  W książce znalazły się też rozdziały dotyczące wstępnej konfiguracji respiratora i jego regulacji. Omówiono również dyssynchronię między pacjentem a respiratorem, terapie ratunkowe w zespole ostrej niewydolności oddechowej oraz pozaustrojową przezbłonową oksygenację krwi.
  Wentylacja mechaniczna to podręcznik przyjazny i na wskroś praktyczny. Napisany przez praktyka zarówno dla praktyków, jak i początkujących. Wobec pandemii COVID-19 i dramatycznego zwiększenia liczby chorych poddawanych wentylacji mechanicznej Autor miał ambicję jasnego przekazania wiedzy na temat wentylacji tym lekarzom, którzy dotychczas nie stykali się zbyt często z chorymi, u których konieczne było stosowanie mechanicznego wsparcia oddechu.
  Wspomniana praktyczność powoduje, że należy założyć, iż Czytelnik posiada podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu anatomii i fizjologii oddychania oraz głównych patologii prowadzących do rozwoju niewydolności oddechowej.
  Ufam, że skorzystacie Państwo z zamieszczonych treści w codziennej praktyce z pożytkiem dla chorych.
  Z Przedmowy do wydania polskiego
  Prof. Radosław Owczuk
  Kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego