W stronę podmiotowości - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

W stronę podmiotowości

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Smak Słowa
 • Stara Cena: 49,90 złCena: 30,73 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: W stronę podmiotowości

  Wydanie: 1

  Rok: 2012

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 336

  ISBN: 9788362122400

  Niniejszy tom jest hołdem złożonym Profesor Marii Jarymowicz przez jej uczniów i przyjaciół.
  Znajdują się w nim artykuły poświęcone zagadnieniom, które były przedmiotem jej zainteresowań badawczych na różnych etapach jej życia naukowego. Wiele z nich to wprowadzone przez nią do polskiej psychologii zupełnie nowe idee, które obecnie rozwijają już inni badacze.
  W poszczególnych rozdziałach poruszane są kwestie interakcji pomiędzy afektem a intelektem, wpływu nieuświadamianego afektu i nieświadomych informacji na procesy wartościowania, omawiana jest także rola, jaką w tych procesach odgrywają czynniki sytuacyjne i dyspozycyjne.
  Oczywiście nie mogło zabraknąć tekstów na temat tożsamości i zjawiska asymetrii, głównie w kontekście stereotypowego spostrzegania innych. Tożsamość jest również opisana z perspektywy badań międzykulturowych. Kilka rozdziałów dotyczy altruizmu i prospołeczności, którymi Profesor Maria Jarymowicz zajmowała się w swoich badaniach, jeden zaś (co może być pewnym zaskoczeniem) traktuje o chronopsychologii.
  Oprócz znakomitych tekstów merytorycznych napisanych przez uczniów Marii Jarymowicz tom ten zawiera refleksje jej przyjaciół, najwybitniejszych współczesnych psychologów z całego świata. Rozległe kontakty Pani Profesor sprzyjały bowiem wymianie myśli oraz idei, które inspirowały i z pewnością nadal będą inspirować kolejne pokolenia psychologów.