Vademecum podologii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Vademecum podologii

 • Dostępność: Brak
 • Wydawca: Via Medica
 • Stara Cena: 140,00 złCena: 119,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Vademecum podologii

  Autor: Damian Ziaja (red.), Mariola Sznapka (red.), Bogdan Koczy (red.)

  Rok: 2015

  ISBN: 9788375999471

  Wstęp
  Choroby stopy kojarzą się zwykle z bolesnym modzelem, odciskiem, brodawką, wrastającym paznokciem i otartą przez obuwie piętą. Choroby palców stopy to praktycznie marginalny problem otarcie naskórka, wrastający paznokieć i bardzo bolesny, zwykle przypadkowy uraz. 
  Jakby na marginesie istnieje patologia, która może być bezpośrednią przyczyną zagrożenia zdrowia i życia, a stopa lub jej część jest zwykle bolesnym objawem czasami nieuleczalnej choroby. Z tych względów Autorzy postanowili zasygnalizować problemy związane z podo-logią jako wielodyscyplinarną dziedziną nauki o zdrowiu człowieka. 
  Ten, wydawać by się mogło, marginalny problem kosmetyczny stanowi w przypadku części pacjentów centrum zainteresowań chirurgów, diabetologów, chirurgów naczyniowych, angiologów, dermatologów, neurologów, ortopedów and last but not least producentów obuwia i zakładów zaopatrzenia ortopedycznego produkujących obuwie na wymiar.
  Tak zwany czarny palec, czyli martwica palca stopy w przebiegu miażdżycy, jest objawem choroby w okresie bezpośredniego zagrożenia życia, ponieważ jego występowanie towarzyszy krytycznemu niedokrwieniu kończyn dolnych. Stanowi objaw braku przepływu w mikrokrążeniu perfuzji,a ten element decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu każdego narządu całego ludzkiego organizmu.