✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Uważaj, co jesz, gdy zażywasz leki Mirosław Jarosz, Jan Dzieniszewski Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Uważaj, co jesz, gdy zażywasz leki

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Uważaj, co jesz, gdy zażywasz leki

Wydanie: 1

Rok: 2010

Format: 14.5x20.5cm

Stron: 164

ISBN: 9788320043006

Warto wiedzieć, że stosowanie preparatów witaminowych, mineralnych i suplementów diety zawierających substancje roślinne lub zioła może powodować występowanie różnego rodzaju interakcji z przepisanymi przez lekarza preparatami. Niejednokrotnie interakcje te są bardzo złożone i mogą zachodzić na poziomie wchłaniania, dystrybucji, eliminacji lub uwalniania leku. Interakcje dotyczą też przemian biochemicznych leku w wątrobie lub w przewodzie pokarmowym. W rezultacie z powodu wzajemnych oddziaływań leków i suplementów diety efekt terapeutyczny przepisanego przez lekarza środka może być nieprzewidywalny.
Autorzy - specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie – udzielają wskazówek i praktycznych porad, kiedy przyjmować leki, czym nie wolno ich popijać, jakie produkty spożywcze osłabiają działanie leku lub je wzmacniają.
Z książki mogą korzystać zarówno pacjenci, jak i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.